Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Dantel Modelleri Anlatımlı

Muhteşem bir modelle devam ediyoruz. Sırada tığ işi örneklerden çeyiz kıskandıracak bir model var. Örmeye kıyamayacak, kullanmaya kıyamayacaksınız. Dantel örneklerinden ev dekorasyonunuza renk katacak peçetelerden. Çok beğenilen en güzel dantel şemalarını örüp birçok farklı şeklide kullanabiliriz. Şömentabla dantel örnekleri olarak kullanabilirsiniz. Kırlent üzerine aplike yapabilirsiniz. Kıyabilirseniz örgü amerikan servis modelleri olarak kullanabilirsiniz. Yuvarlak dantel modelleri yapılışı hem şemalı anlatımla hem de videolu anlatımla hazırladık. Şemadan takip ederek örebilirsiniz. Videodan da destek alarak zorlanmadan yapabilirsiniz. Yuvarlak dantel modelleri anlatımlı örnek çok güzel. Farklı iplerle farklı örgülerde de kullanılabilir. Mesela daha kalın iplerle ve tığla örgü paspas modellerinde kullanabiliriz. Hasır ip örgü paspas modelleri olarak ördüğümüzde şahane olur. Evimizin istediğimiz köşesinde kullanabiliriz.

Yuvarlak Dantel Modeli Nasıl Örülür?

Yuvarlak dantel örneklerinden mor renkle örülmüş muhteşem bir tarif. Trabzanlar, zincirler, sık iğnelerle yapılmış bakmalara doyamayacağımız bir dantel. Bademli modeli çok seveceksiniz. Adımları takip ettiğimizde kolayca öreceğimiz örneklerden.

Yuvarlak Dantel Modelleri Anlatımlı 4

Yuvarlak dantel modelleri anlatımlı modelin şeması yukarıdaki gibi. Adım adım şemadan takip ederek ve videodan destek olarak çok rahat şekilde örebiliriz. Eğer dantelin bittiğinde nasıl durduğunu merak ediyorsanız hemen sizlere bitmiş halini göstermek istiyorum.

Yuvarlak Dantel Modelleri Anlatımlı

Yuvarlak Dantel Modelleri Anlatımlı 2

Yuvarlak Dantel Modelleri Anlatımlı 1

Sıra geldi dantelin nasıl örüldüğünü baştan sona izlemeye geldi. Muhteşem dantel 1,75 mm tığla pamuklu iple örülüyor. Çapı yaklaşık 34 cm.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/duducrochet/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler