Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Ananas Modeli

Ananas örgü modeli yapılışı var sırada. Çok şık bir örnek. Şeması ve bittiğinde nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Şal modellerinde, yelek modellerinde ve daha birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Masa örtüsü , örgü runner olarak da örüp kullanabilirsiniz. Model ananasın tırtıklı kabuğunu andırıyor. Çok güzel duruyor. Örgülere de çok yakışacak. Birçok yapılışını paylaştığımız bir model daha var. Bir ismi ananas örgü modeli, bir ismi badem örgü modeli, diğer bir ismi ise çilek örgü modeli. Şallarda, yeleklerde, hırkalarda, kazaklarda çok kullandığımız bir örnek. Hatta aynı örnekle örgü şemsiye de yapmıştık. Ananas örgü modeli yazlık bluz yapımı yapmıştık kendimize bir tane mesela. Tığ işi ananas modeli ile ilgili farklı şekillerde örülmüş birçok örnek var. Anlatımını paylaştığımız daha çok ananas- badem- çilek örgü modelinden oluşan değişik örgü modellerimiz mevcut. Sitemizden hepsine ulaşabilirsiniz. Değişik modelleri seviyorsanız ip dolamalı örgü modeli nasıl yapılır inceleyip birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Daha fazla hobi dünyasına ait anlatım için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Ananas Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Tığ işi ananas modeli için biraz örgü bilmeniz yeterli. İlk defa örgü örecekseniz biraz zorlanabilirsiniz. Zincir, sık iğne, trabzdan oluşan bir örnek. Turları takip ettiğinizde rahatlıkla örebilirsiniz. Şimdi örneğin önce şemasını görelim.

Tığ İşi Ananas Modeli 1

Şemada repaat yazan kısımları tekrar ederek istediğimiz boyutlara ulaşana kadar örüyoruz. Daire zincir, uzun çizgi trabzan, x ise sık iğne demek. Dilimler birbiri arasına geliyor. Tığ işi ananas modeli bittiğinde nasıl görünüyormuş onu görelim.

Tığ İşi Ananas Modeli

Kaynak: http://delicadezasalcrochet.blogspot.com/2015/03/modelo-de-punto-pina-patron.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler