Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Modelleri Dantel

Şal modelleri dantel motifi ile hazırlanmış harika bir örnek. Ananas örgü modelinden kenar oyası modelleri ile bütünleşince ortaya muhteşem bir şal modelleri çıkmış. Şal modelleri örmek istediğinizde bu şekilde beğendiğiniz dantel örneklerinden motifleri kullanabilirsiniz. Etol şal modelleri olarak örüp daha sonra uygun bir desende kenar oyası ile şalı tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde ördüğümüz birçok şalımız var. Onlardan biri yeni dantel şal örnekleri ve yapılışı sadece. Daha fazla modelimiz var. Sizde beğendiğiniz basit, kolay bir dantel motifini bu şeklide şala dönüştürüp kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler, simli ipler, angora ipler, pullu ipler kullanabilirsiniz şallarda. Çeyiz için örülen şal modellerinden angora ipler çok güzel duruyor. Tabi örneğe göre. Bazı modellerde her ip çok güzel duruyor.

Dantel Şal Modeli Nasıl Örülür?

Model için kullanacağımız şemalarla başlayalım heme. Şal modelleri dantel örneği için kare motif kullanıyoruz. ananas örgü modelinden oluşuyor motifimiz.

Şal Modelleri Dantel 7

Şal Modelleri Dantel 4

Tığ işinde kullandığımız terimler hep aynı. Motif büyük bir motif. Yan yana 2 motif ekleyip uzunluğunu istediğiniz gibi örebilirsiniz. Kenar oyası olarak 2 örneğin şeması mevcut. Beğendiklerinizi kullanabilirsiniz. Şalınız daha enli ve gösterişli olsun isterseniz büyük kenar oyası modelini kullanabilirsiniz. Veya daha zarif bir kenar oyasını kullanabilirsiniz.

Modeli sadece şal olarak düşünmeyin dantel runner modellerinde, dantel masa örtüsü modellerinde de çok güzel duracak bir örnek. Şalı örüp bitirdiğinizde önce gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Ütüleme gerektirmeyen çok güzel bir teknik.

Şal Modelleri Dantel 8

Gerdirme işleminden sonra şal kullanıma hazır.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/612/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler