Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Etol Şal Modelleri

Şal modelleri, dantel runner modelleri olarak örebileceğiniz harika bir örnek var sırada. Yapılışını hem şemalı olarak hemde videolu olarak hazırladık. Bu modelden ben orta okul yıllarında dantel havlu kenarı modelleri örmüştüm. Örgü şal modelleri olarak da çok güzel duracak bir model. Şal modellerini ister şemadan isterseniz de videodan takip ederek yapabilirsiniz. Videoda kare veya dikdörtgen olarak parça şeklinde örülüşü var. Şemadan da şal veya runner yapılışını inceleyip modeli rahatlıkla örebilirsiniz. Dantel ipleri ile, merserize ipler ile örebilirsiniz. Son model şal modelleri olarak örebilirsiniz. Alize yün şal modelleri olarak örebilirsiniz. Alize iplerinde çeşitleri oldukça fazla. Simli, pullu ipler var. Renkleri de harika. Beğendiğiniz renk iplerle etol şal modelleri olarak örebilirsiniz örneği. Bu model ile yapılmış farklı dantel modelleri de görmüş olabilirsiniz. Bugün şal modellleri veya runner modelleri olarak örülebilecek modelin yapılışına geçiyoruz.

Etol Şal Nasıl Örülür?

Şal modellerinden bilindik ama değişik bir uygluma şekli ile güzel bir model yapılışı hazırladık. İster şemadan adım adım takip ederek veya videodan örnekli kısmın yapılışını takip ederek modeli kolaylıkla örebilirsiniz. Zor gibi gelebilir model. Ama oldukça kolay. Püf noktasını çözdükten sonra gerisi kolay.

Hadi şimdi önce örneğimizin şemasını görelim.

Şal Modelleri 3

Örneğin pembe renk ile örüldüğünde nasıl durduğuna bakalım. Sadece örnekli kısımla örebilirsiniz şallarınızı, runnerlerinizi.

Şal Modelleri 2

Şal Modelleri 4

Şal Modelleri 5

Şimdi de şal olarak trabzanlarla örülen örneğimizin yapıldığında nasıl durduğuna bakalım.

Şal Modelleri 1

Model harika duruyor. Örneği istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Keyifle öreceğiniz kolay bir model.

Şal Modelleri

Örnekli olan kısımların yapılışını videolu olarak izleyelim şimdi.

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/lubovananyeva/post216687923/

https://ergahandmade.blogspot.com/2017/09/crochet-stitch-video-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler