Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Yapılışı Anlatımlı

Yuvarlak dantel modellerinden güzel bir örnek anlatımı ile devam ediyoruz. Dantel yapılışı anlatımlı modeli şemalı ve videolu olarak hazırlandı. Örneğimizde yine badem modeli, ananas modeli, çilek modeli olarak adlandırdığımız örnekten oluşuyor. Dantel örneklerinde çok güzel duran bir model. Şal modellerinde, bluz modellerinde, paspas modellerinde çok kullanıyoruz. Dantel runner modellerinde çok kullanıyoruz. En güzel örgüleri kendi ellerimizle örüyoruz. Evimiz için kullanıyoruz. Çeyizler için kullanıyoruz. Satış için örüyoruz. Dantel yapılışında kullandığımız badem modeli ile örülmüş örneklere değinelim. Daha sonra yeni modelimizin anlatımına geçelim. Badem modeli örgü runner yapımı şahane bir örnek. Tığ işi dantel örneklerinde yine badem modelini kullanıyoruz. Havlu kenarları modellerinde de badem örneğini kullanıyoruz. Dantel yapılışı ve örneklerinden yuvarlak zarif modelin yapılışına geçiyoruz.

Dantel Modelleri Yapılışı

1, 75 mm tığla dantel ipi ile örülmüş bir dantel. Dantel yapılışı anlatımlı model 65 cm çapta. İpliğin kalınlığı ve tığ ölçüsüne bağlı olarak dantelin ölçüleri değişecektir. Badem modeli her örneğe çeşitli iplerle örülse bile çok güzel duran bir örnek. Dantel yapılışı örgü ranır yapılışı olarak da kullanılabilir. Çap alarak uygun diyebiliriz.

Dantel Yapılışı Anlatımlı 3

Modelimizin şeması yukarıdaki gibi. Ortadan başlayarak dışa doğru büyüterek örüyoruz motifimizi. Yine 3 videoda baştan sona ayrıntılı olarak anlatılmakta. Yabancı örgü modellerinden. Şema ve videoyu aynı anda takip ederek örebilirsiniz. Örneğin bitmiş haline bakarak model çıkartan çok arkadaşımız var. Yine modele baraka da örebilirsiniz.

Dantel Yapılışı Anlatımlı 1

Dantel Yapılışı Anlatımlı 2

Çok zarif görünüyor değil mi. Eğer örmek isterseniz üst kısımda şeması alt kısımda ise videosu var. Şemayı inceledik. Şimdi videoyu izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://malutka.kiev.ua/salfetka_big_ananas.htm

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler