Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı

Tığ işi örgü modelleri ile devam ediyoruz. Dantel örneklerinden güzel bir bluz örüyoruz. Tığ işi dantel bluz yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Belki daha önce farklı yerlerde farklı örgü örnekleri olarak görmüş olabilirsiniz. Sizde böyle farklı model örülmüş örgü örneklerini bluzlara, yeleklere, şallara, hırkalara gibi örgülere çevirebilirsiniz. Masa örtüsü olarak gördüğünüz bir danteli modelde olduğu gibi salaş bluz modellerine, dantel bluz örneklerine çevirebilirsiniz. Pamuklu dantel ipleri, merserize ipler veya beğendiğiniz iplerle örebilir, ördüğünüz örgüleri keyifle kullanabilirsiniz. Dantelli bluz yapımına geçmeden önce yine dantel olarak örülmüş bluzlara bir göz atalım. Mozaik örgü dantel bluz yapımı çok seveceğiniz genç kızların bayılacağı modellerden olacak. Japon stil örgü dantel bluz yapılışı yine dantel motifleri ile yapılmış bir örnek. Bluz olarak kullanabilirsiniz. Veya danteli masa örtüsü, runner olarak da kullanabilirsiniz. Güzel ve değişik bir motif. Üçgeni andırıyor. Birazdan paylaşacağımız tığ işi dantel bluz yapımı da seveceğiniz örnekler arasında olacak.

El Yapımı Dantel Bluz

Etekle, elbiseyle, pantolonla, şortla. İstediğiniz şekilde kombinleyebilirsiniz. Bir motifin boyutları 18 – 20 cm civarında. Tığ işi dantel bluz yapımı örgüde çok ustalık gerektirmeyen bir model. Yani kolay bir örnek. Biraz örgü biliyorsanız rahatlıkla şemalardan takip ederek örebilirsiniz. Motifleri hangi düzende ekleyeceğimiz şemalarda. Eğer takıldığınız bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Bluzun motif ekleme düzeni de kolay. Önce şemalarımıza bir göz atalım.

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 11

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 10

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 17

Kolay görünüyor değil mi. Motifleri ördüğümüzde yukarıdaki düzende ekleyeceğiz. Daha sonra katlayıp kenar oyalarını yapacağız.

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 12

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 1

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 2

Bluz çok şık duruyor. Sizde kendiniz için böyle güzel bir bluz örebilirsiniz.

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 3

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 4

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 5

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 9

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 6

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 7

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 13

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 14

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 15

Tığ İşi Dantel Bluz Yapımı 16

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6414

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler