Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı

Yine harika bir motifli bluz. Kazak. Süveter. Yelek. Dantel örneklerinden keyifle öreceğiniz büyük motifli bir örgü. Yaz gelmesiyle, havaların ısınmasıyla örgü örmeler biraz azalıyor. Ben örgüyü, hobiyi çok sevdiğim için yazın da fırsat buldukça örüyoruz. Şiş örgü modellerini de tığ işi örgüleri de çok seviyorum. Ama sanırım daha çok tığ işi örüyorum. Amigurumi çok seviyorum mesela. Fırsat bulduğumda birkaç tur bile olsa örüyorum. Örgü modellerini her tarz örgüyü seviyorum. Aslında hobi dünyasına ait ilgimi çeken her şeyle ilgilenmeyi seviyorum. Mozaik örgü dantel bluz yapımı da seveceğimiz örneklerden. Nasıl yapıldığını şemalı olarak hazırladık. Şemada kullanılan sembollerin anlamlarını sizlere vereceğiz. Keyifle ve kolaylıkla örebileceksiniz.

Örgü Bluz Modelleri Yeni

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 4

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 5

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 9

Mozaik örgü dantel bluz yapımının hemen şemaları ile başladık. Şemada kullanılan sembollerle devam edelim. Her zaman olduğu gibi daireler zincir, x ler sık iğne, uzun çizgiler ise trabzan. Sadece dantel bluz yapımında değil dantel masa örtüsü modelleri, dantel yatak örtüsü modellerinde de kullanabilirsiniz. Motifleri birbirine son turda ekleyebilirsiniz. Veya tüm motifleri örüp gerdirme işlemi kullanıp daha sonra dikerek birleştirebilirsiniz. Bluzun etek uçlarına kenar oyası modelleri örebilirsiniz.

Modelimizden bu kadar bahsetmişken şimdi örülme aşamalarını görelim.

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 7

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 11

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 12

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 2

Mozaik Örgü Dantel Bluz Yapımı 1

Modelin üzerinde kol eklemek gibi, boyunu uzatmak gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Şimdi örülmüş örneklerini görelim. Çok beğeneceksiniz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/287/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler