Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Minik Çiçekli Havlu Kenarı Yapımı

Dantel modellerinden havlularımızı süsleyecek bir kenar oyası hazırladık. Hala bunları örülüyor mu, siz hala havlu kenarı modelleri örüyor musunuz diyenleri duyar gibi oluyorum. Ben el emeği ürünleri kullanmayı çok seviyorum. Benim gibi seven, değer veren birçok arkadaşımız var. Evet hala dantel örneklerini, iğne oyalarını, örgü modellerini örüyoruz, örmeye devam ediyoruz. Dantellerle havlu kenarlarını çok severek uyguluyoruz. Çeyizler için havlulara ayrıca mekik oyaları, iğne oyalarını da uyguluyoruz. En çok hepimizin rahatlıkla ördüğümüz örgülerden danteller. Mesela nişan yüzüğü havlu kenarı yapımı çok sevilen eskilerden günümüze gelen örneklerden. Havlu kenarı dantel örneği yine bilinen modellerden. Kurtçuklu. Kurtçukları şal modelleri gibi örgülerimizde de süslemek için kullanabiliriz. Laleli havlu kenarı dantel örneği çeyizler için hemen örülecek zarif örneklerden. Tığ oyalarıyla ördüğümüz tığla ördüğümüz minik çiçekli havlu kenarı yapımı anlatımına geçelim. İyi seyirler.

Minik Çiçekli Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

İki renkli, tek renkli olarak hazırlayacağımız keyifli örgülerden. Şahane bir havlu kenarı. Minik minik çiçeklerle ördüğümüz halkalı havlu kenarı modellerinden. Plastik halkaları yazma oyalarında, havlu kenarlarında veya farklı tığ örneklerinde kullanmayı seviyoruz. Motifler daha düzgün oluyor. Plastik halka üzerine sık iğneleri, trabzanları yaptığımız zaman oluşan delik kısmı hep aynı büyüklükte oluyor.

 

Minik Çiçekli Havlu Kenarı Yapımı 2

Minik Çiçekli Havlu Kenarı Yapımı 3

Minik Çiçekli Havlu Kenarı Yapımı

Minik çiçekli havlu kenarı yapımı görünümü ile çok zarif duruyor. Modelimizin nasıl örüldüğünü izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

https://youtu.be/NzB9ALiW82Q

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler