Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Dantel modellerine bir güzel örnek daha ekliyoruz. Dantel salon takımı modelleri , dantel runner modeli ve daha birçok modelinizde kullanacağınız şık bir örnek. Çeyiz hazırlığında olanlar için çok şık. Çeyizlerinizde olan , veya şuan elinizde yaptığınız ürünleri bizimle paylaşabilirsiniz. Dantel havlu kenarı modelleri, örgü modelleri, yelekler, şallar, oyuncaklar. Hepsini paylaşabilirsiniz. Satış yapabilirsiniz sitemizden hiçbir komisyon ücreti ödemeden. Dantel ipliği ile yapılan güzel modelimize geçiyoruz.

Dantel Masa Örtüsü Nasıl Yapılır?

Sizlere önce modelin birkaç turunun nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum. Anlatımın hemen altında kalan kısmı şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Örerken takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Hazırsanız başlıyoruz.

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturalım. 5 zincir çekelim. Tığa 2 kez ip dolayarak 2 trabzan yapıyoruz ve son ilmekleri birlikte örüyoruz. 4 zincir çekip tığa 2 kez ip doluyoruz ve 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Bu işlemi 6 kez daha tekrar ediyoruz. Yalnız 2 kez yaptıktan sonra 4 değil 7 zincir çekiyoruz.

2.tur : Bu turu trabzan yaparak örüyoruz. 4 zincirli yuvalar üzerine 5 trabzan yapıyoruz. Fıstıkların üzerine 1 trabzan 7 zincir çektiğimiz kısma ise 4 trabzan aynı yere 3 trabzan tekrar 4 trabzan yapıyoruz. Köşelerimiz oluşmuş oluyor.

3.tur : Bu turu 1 zincir 1 trabzan atla 1 trabzan yap olarak devam ediyoruz. Aynı yere 3 trabzan kısmına geldiğimizde 1 trabzan 5 zincir aynı yere 1 trabzan olarak devam ediyoruz.

Kalan kısmı şemadan takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Güzel ve kolay bir örnek. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz.

Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Nasıl görünüyor çok güzel değil mi. Zarif , sade ve güzel.

Dantel Masa Örtüsü Yapılışı 1

Kaynak : http://klubok.kg7.ru/2/79/5533/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler