Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Laleli Havlu Kenarı Dantel Örneği

Dantel örneklerinden çok hoş bir havlu kenarı yapılışı hazırladık. Havlu kenarı modellerini çeyizlik olarak havlularımızı süslemek için örebiliriz. Havlu kenarı yapımı kolay modellerde olduğu gibi zor modellerimiz de var. Günlük kullanım için veya çeyizleriniz için örebileceğiniz örnekler arasında nazar boncuğu örnekleri de var. Nazar boncuğu havlu yapımı büyük havlularda, küçük havlularda örebilirsiniz. Veya ince iplerle örüp yazma oyalarında da kullanabilirsiniz. Dantellerin kültürleri çok eskiye dayanıyor. Günümüzde biraz daha modern edilerek kullanılıyor. Kullanılmayan dantellerden duvar süsleri, pike takımları yapıyoruz. Kıyafetlerimizde, elbiselerimizde kullanıyoruz. Laleli havlu kenarı dantel örneği birçok yerde kullanılacak çok zarif bir örnek. Şimdi yapılışına geçelim.

Laleli Havlu Kenarı Nasıl Örülür?

Çok hoş bir model. Yine birçok renkle örüldüğünde havlularımızı süsleyecek çok zarif duracak bir tarif. Laleli havlu kenarı dantel örneğini videolu olarak hazırladık. Çeyizlik örnekler genelde ağır modeller oluyor. Laleli havlu kenarı modeli de öyle ağır örneklerden. Simli iplerle de örüldüğünde şahane durur.

Laleli Havlu Kenarı Dantel Örneği

Model bittiğinde çok güzel görünüyor değil mi. 5 tane lale bir arada. Tek lale olarak yazmalarda da kullanılabilir. Böylece yeni bir model tasarlamış olacağız. Küçük mutfak havlusuna 3lü laleli olarak örebiliriz. Dolayısıyla takım havlu modelleri oluşturmuş olacağız. Şimdi tüm detayları ile videolu anlatımla laleli havlu kenarı dantel örneği yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler