Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Battaniye Yatak Örtüsü

Dantel örneklerinden harika bir model. Örgü yatak örtüsü modelleri, bebek battaniyesi, kırlent modelleri, örgü minder modelleri olarak kullanabileceğiniz süper bir örnek. Şemalı anlatımlı tığ işi örnek. Yatak örtüsü olarak ördüğünüz bebek battaniyelerinin örneklerini de kullanabilirsiniz. Örgü battaniye yatak örtüsüçeyizlik örgü yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Yıldız popcorn büyük motif yapılışı çok güzel bir örnek. Bebek battaniyesi olarak yatak örtüsü olarak şahane duracak bir örnek. Dantel yatak örtüsü nasıl yapılır farklı örnekler için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Örgü battaniye yatak örtüsü için popcorn örgü modelini kullanıyoruz. Popcornlar için bildiğiniz bir model varsa onu kullanabilirsiniz. Yine anlatımını sizlerle kısaca paylaşacağız. Tarifine geçelim.

Yatak Örtüsü Nasıl Yapılır?

Örgü battaniye yatak örtüsünde popcorn örgü modellerini kullanıyoruz. Şemada popcornlar anlatılıyor. Oradan takip ederek yapabilirsiniz. Kısaca anlatımından bahsedecek olursak aynı yere 5 trabzan yapıyoruz. Daha sonra tığı ilk yaptığımız trabzana batıyoruz. Ve sonda yaptığımız trabzanın ilmeğine batıp baştakinin içinden geçiriyoruz. Ve yine şemada anlatıldığı gibi örmeye devam ediyoruz.

Hemen şemalarımızı inceleyelim. Önce örgü battaniye yatak örtüsünün motif şemasını görelim.

Örgü Battaniye Yatak Örtüsü 3

İçi dolu karelerde hep popcorn yapıyoruz. Nasıl yaptığımızdan üst kısımda bahsetmeye çalıştık. Yine önceki tariflerimizde de paylaşmıştık popcornun yapılışını. Şimdi yatak örtüsünü örüp kenar oyası modelinin şemasını paylaşalım.

Örgü Battaniye Yatak Örtüsü 2

Harika bir model. Şemayı uygulayıp örgü battaniye yatak örtüsünü bitirdiğimizde aşağıdaki gibi görünecek.

Örgü Battaniye Yatak Örtüsü 1

Örgü Battaniye Yatak Örtüsü

Kaynak : https://howtocrochett.blogspot.com/2017/03/Crochet-Patterns-for-free-crochet-bedspread-1700.html?m=1

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Battaniye Yatak Örtüsü”
  1. dilek dedi ki:

    keşke videolu anlatımı olsaymış nefis bir model şemadan yapamıyorum ben

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Dilek Hanım. Video çekmek zor bir iş. O yüzden her modele maalesef video çekemiyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler