Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Örgü Süveter Yapılışı

Yaz kış kullanabileceğiniz dantel örgü süveter yapılışı hazırladık. 2 parça örüp köşe kısımlarından kol boşluğu bırakarak ördüğümüz dantel örneklerinden süveter örneği. Dantel süveter modellerinden daha farklı örneklerin paylaşımlarını da yapmıştık daha önce. Mesela püskülleri ile harika bir jile paylaşmıştık. Yuvarlak motiften örgü jile modelleri ise çok beğeneceğiniz örneklerden. Tur sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Dantel süveter modeli yapılışı şemalı anlatımlı çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bir model. Dantel örgü süveter yapılışı detaylarına geçiyoruz. İyi seyirler.

Bayan Örgü Süveter Modelleri

Dantel bluz modellerinden, dantel örgü süveter yapılışı şemalı anlatımı var sırada. Batik iplerle örülmüş çok güzel yıldızı andıran bir desen. Tek renk iplerle örüldüğünde de çok güzel duracak bir model. Köşe kısımlarından tutturarak yani dikerek birleştiriyor ve kol, boyun boşluklarını oluşturuyoruz. 2 motif örüyoruz aynı genişlikte. Motiflerin ayrıntılı şeması mevcut. Tabi birbirine nasıl ekleyeceğimizin şeması da. Şimdi önce şemaları görelim.

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 2

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 11

Dantel Örgü Süveter Yapılışı

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 4

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 10

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 8

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 7

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 6

Şemamızı yakından inceledik. Şemada uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Aynı şemadan ön ve arka için 2 tane örüyoruz. Daha sonra şemalarda gördüğümüz gibi birbirine ekliyoruz. Ve ortaya harika bir süveter çıkıyor. Sadece arka olarak örüp ve ön kısmına kol boşluğu bırakarak farklı bir örgü tekniği kullanarak yelek modellerine de çevirebiliriz. Şimdi süveter olarak örüldüğünde nasıl durduğunu inceleyelim. Tek renk ile örülmüş ve batik iple örülmüş uygulamalarını görebilirsiniz.

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 5

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 12

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 9

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 1

Dantel Örgü Süveter Yapılışı 3

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/4729

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler