Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Yelek Örnekleri

Genç kızlarınız bu yeleği çok sevecekler. Sizde öyle. Hemen örmeye başlayabilirsiniz. Yelek modellerinden çok güzel bir örnek. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemayı şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Yeleğin yapılışı oldukça basit. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Bu yeleği örnek için zincir, sık iğne ve trabzanı bilmezin gerekiyor. Bu teknikleri biliyorsanız rahatlıkla örebilirsiniz. Tığ işi yelek modelleri ile devam edecek olursak çizgili yelek yapılışı da yeni modellerden. Minik karecikler örgü modeli yapılışı da şal modellerinde, battaniye modellerinde, lif modellerinde de kullanacağınız bir örnek. Her zaman olduğu gibi daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için bizi takip etmeye devam edin.

Örgü Yelek Modelleri

% 100 yünlü bir iplik ile örülmüş bir model. Ve 3,5 – 4 mm tığ kullanılmış. Dantel yelek örnekleri için sizler farklı ipler, farklı renkler kullanarak da örebilirsiniz. S beden için 96 cm, M/L için 112 cm , XL içinse 128 cm + dantel kenar oyasını uygulamanız gerekiyor. Uzunluk ise 40-42-44 cm olarak örmeniz gerekiyor. Tabi bu ölçüler ipinize ve elinizin sıkılığına göre değişecektir. Bunu da dikkate alabilirsiniz. Yeleğimizin ana desen şablonunu görelim.

Dantel Yelek Örnekleri 2

Şimdi de kenar oyası şemasını görelim.

Dantel Yelek Örnekleri

Arka kısım için tek parça olarak örüyoruz. Önler için 2 parça örüp omuz kısımlarından birleştiriyoruz. Daha sonra kenar oyasını yapıyoruz. Ve ortaya çok şık, zarif bir yelek çıkıyor. Yeleği tur tekrarı yaparak istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Dikdörtgen şal modelleri içinde çok güzel duracak bir model.

Dantel Yelek Örnekleri 1

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/kruzhevnoy-zhilet-1406

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler