Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çizgili Yelek Yapılışı

Bebek battaniyesi olarak, şal modelleri olarak da kullandığımız bir örnekten çizgili yelek yapılışı örüyoruz. Çok güzel bir örnek. Boyunluk modellerinde de kullanabilirsiniz. Artık ipleri değerlendirmek içinde harika bir proje. Yelek modellerinin en güzel örneklerini sizler için hazırlamaya devam edeceğiz. Aynı örneklerden sıkılan yeni modeller arayanlar için, tarzının dışına çıkmak isteyenler için harika bir örnek daha. Yuvarlak yelek yapılışı anlatımlı model değişik bir örnek mesela. Genç kızlarınız için kendiniz için örebilirsiniz. Tığ işi ile örmek istemezseniz şiş örgü yelek örnekleri anlatımları da mevcut. Birazdan paylaşacağımız modelde yine tığ ile yapılmış bir örnek. Daha önce yapılışını farklı modellerde paylaştığımız bir örnek. Detaylı anlatımlarını önceki tariflerden bulabilirsiniz. Burada sizlere şemasını vereceğiz. Ve şemada kullanılan sembollerin anlamlarını. Sizde kendiniz için kızlarınız için keyifle öreceksiniz.

Örgü Modelleri Yelek

Çizgili yelek yapılışı için merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipleriniz varsa onları da kullanabilirsiniz. İplerinizin kalınlık ve inceliğinize göre 2 – 2,5 mm tığlar kullanabilirsiniz. Fotoğraflarda gördüğünüz örnekte 4 farklı renk kullanıldı. Renk sayılarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Uzun şerit halinde ördüğümüz bir yelek. Hemen şemasını sizlere vermek istiyorum.

Çizgili Yelek Yapılışı 2

Çizgili Yelek Yapılışı

Şemada daire zincir, x sık iğne, T tekli trabzan, üzerinde 2 çizgi bulunan çizgi tığa 2 kez ip dolayarak traban anlamına geliyor. En altta olan sembol ise aynı yere 4 trazan son ilmekleri birlikte ör demek. Şema ve semboller bu şekilde. Şimdi şemayı yeleğe nasıl dönüştüreceğiz onu görelim.

Çizgili Yelek Yapılışı 1

Zincir sayısını kendi bedenizine göre ayarlayabilirsiniz. Yelek 2 parça halinde örülüyor. Sağ ve sol. Şimdi yeleğimiz bittiğinde nasıl göründüğünü görelim. Her yaş için örebileceğiniz şık bir yelek.

Çizgili Yelek Yapılışı 3

Çizgili Yelek Yapılışı 4

Kaynak : http://www.euroroma.com.br/blog/colete-de-croche-listrado-com-euroroma-passione/

Benzer İçerikler
One thought on “Çizgili Yelek Yapılışı”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    Todo lo que he visto es muy bueno y parecen fáciles de tejerlos, son muy bonitos.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler