Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kavisli Yelek Yapılışı

Yelek modellerinden değişik ve şık bir örnek. Kavisli yelek yapılışını sizlere örgülerinizde fikir vermesi açısından paylaşıyoruz. Tam yapılışı maalesef yok. 2 düz 2 ters ile yapılmış güzel bir örnek. Kavisli kısımları eğer daha önce paspas modelleri, örgü puf, patik modelleri ördüyseniz yapabilirsiniz. Dönülerek örülmüş. Tarifini şemalı olarak yazı içinde bulabilirsiniz. Kavisli kısımları ayrıca örüp birleştiriyorsunuz yeleğe. Daha farkı şiş örgü yelek modelleri örmek isterseniz bizde tarif çok. Mesela yelken örgü modeli anlatımlı örnekten çok şık yelekler oluyor. Hayat ağacı örgü yelek modeli de çok zarif bir örnek. Yeni örneklerle anlatımlara devam edeceğiz. Bugün değişik bir yelek hazırladık. Alt kısımlar 3 parça, sonra önler ve arkalar var. Ayrıntılı yapılışı yok. Fotoğraflardan anladığım kadarı ile sizlere anlatmaya çalışacağız.

Kavisli Yelek Nasıl Örülür?

Kavisli yelek birkaç parçadan oluşuyor. Şiş örgü modelleri ile ördüğümüz bir yelek. Lastik örgü modellerini biliyor iseniz bu örneği örebilirsiniz. Kavisli yelek yapılışında hem tığ işi hemde şiş örgüyü kullanıyoruz. Araya motif olarak tığ işinden bir örnek koyuyoruz. Tığ işi ile ördüğümü örneği farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyelerinde mesela. Önce tığ işi ile yaptığımız modelin şemasını görelim.

Kavisli Yelek Yapılışı 6

Kavisli Yelek Yapılışı 7

Yeleğin kavis ve ön, arka kısımlarına bir sıra bu modelden koyuyoruz. Şimdi örneğimizin kavisli kısımlarını görelim. Fotoğraftan anladığımız kadarı ile 97 ilmek başlıyoruz.  1 sıra örüyoruz. Daha sonra ön sıralarda sonda 2 ilmek kalınca dönüyoruz.

Kavisli Yelek Yapılışı 20

Önler 45 arka 81 ilmek ile örülüyor. 2 düz 2 ters  veya 3 düz, 3 ters olarak lastik örebilirsiniz. Şimdi yeleğimiz bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Kaynak : https://www.stranamam.ru/post/12018677/#firstnew

Benzer İçerikler
One thought on “Kavisli Yelek Yapılışı”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    Los modelos están todos geniales gracias Chao saludos.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler