Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hayat Ağacı Örgü Yelek Modeli

Yepyeni bir model daha. Bu güzel örneği bizlere bir takipçimiz göndermiş anlatımını istemişti. Kendisi bir yarışma programında görmüş ve çok beğenmiş. Önce çok aradık yapılışını bulamadık. Yeni çekilmiş bir video çıktı karşımıza sonra. Hemen sizlerle hayat ağacı örgü yelek modelini buluşturmak istedik. Bu güzel örneği bizlerle buluşturan Şerife Hanıma teşekkür ederiz. Ellerinize sağlık Şerife Hanım. Kendisi sipariş de alıyor. Kaynak kısmından ona ulaşabilirsiniz. Şiş örgü yelek modellerinden çok güzel bir örnek. Ajurlar, fıstıklardan oluşuyor. Yelek modelleri çeyizler için olduğunda genelde angora iplerle örülüyor. İlla angora iplerle olmak zorunda değil. Farklı iplerle de örebilirsiniz.

Yelek modellerinde bizlere çok sorulan bir diğer model de videolu kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli tarifi. Bu modele güzel bir video çekmiştik. Yarım çam yelek modeli tarifi ve yan zincirli yelek yapımı da güzel örneklerden. Beğendiğiniz tarifleri çeyizleriniz için örebilirsiniz.

Hayat Ağacı Örgü Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Yelek çok güzel ve çok zarif. Dilediğiniz renkte örebilirsiniz. Her renk ile çok güzel oluyor. Hayat ağacı örgü yelek modeli 21 ilmek ve katlarından oluşuyor. Örneğe kenar ilmeği de ekleyebilirsiniz. İki örnek arasında istediğiniz ara motifi kullanabilirsiniz. Modeli kavramak için önce az ilmek ile başlayalım. 21 + 4 kenar ilmeği ile 25 ilmek atarak başlayalım.

  • 2 düz, 7 ters, 7 düz, 7 ters, 2 düz olarak örelim.
  • Arka sırada ilmekler göründüğü gibi örülecek.
  • 2 düz, 7 ters, 7 düz, 7 ters, 2 düz olarak örelim.
  • Arka sırayı göründüğü gibi örelim.
  • 2 düz, 7 terz, 7 düz, 7 ters, 2 düz
  • Arka sıra göründüğü gibi
  • 2 düz, 7 ters, 7 düz olan ilmeği saç örgüsü gibi 3 öne 4 arkaya olacak şekilde yer değiştirip düz olarak örelim, 7 ters, 2 düz
  • Arka sıra göründüğü gibi

Şimdi ajurlu kısımları geçiyoruz. Kalan kısımları videoda olduğu gibi örebilirsiniz.

Yeleğimizin bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Şimdi de yapılışını görelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/serifenin.orguleri/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler