Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri

Yelek modelleri arayanlar için değişik bir model hazırladık. Örmesi oldukça kolay. Sizler için şemasını vereceğiz. Ve kolayca örebilirsiniz şemayı takip ederek. Asimetrik örgü yelek modellerini mevsimlik olarak kullanabilirsiniz. Hırka olarak kullanabilirsiniz. Kolların uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tercih sizin. Değişik örgü modellerinden güzel , şık duran modelleri buldukça paylaşıyoruz. Anlatımını ilk yayınladığımda çok beğendiğim bir model vardı. Yine tunik olarak , yelek olarak kullanabilirsiniz. Tığ işi asimetrik yelek modeli yapılışı. Çok şık bir model. 2 farklı örneği vardı. Yazı içinde ikisini de paylaşmıştık. Asimetrik yelek anlatımlı modeli resimli olarak hazırlamıştık. Örgü  dantel ceket modeli yine asimetrik olan çok şık bir örnek. Motifli örgü hırka modellerinden. Yazlık, baharlık olarak kullanabilirsiniz. Tarifi önceki yazılarımızda ayrıntılı bir şekilde mevcut. Şimdi çok güzel bir model daha hazırladık. Genç kızlarınız için hemen örmeye başlayın.

Örgü Tunik Yelek Modelleri

Şemalı anlatımlı güzel bir model. Asimetrik örgü yelek modelleri. Kollarını kapri olarak dirseklere kadar veya uzun olarak örüp hırka olarak da kullanabilirsiniz. Modeldeki örnek yarım kollu bir model. Pamuklu ipler ve merserize iplerle örebilirsiniz. Kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre tığınızı ayarlayabilirsiniz. Önce şemalarla başlayalım.

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri 1

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri 2

Orta çiçekli kısmı ördükten sonra kenarda kalan dilim şemasını uyguluyorsunuz. Şemada uzun çizgiler trbazan, x ler sık iğne, daireler zinciri temsil ediyor.

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri 3

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri 4

Sırt genişliğine ulaştığınızda fotoğraftaki gibi kollar için olan kısmı ayırıyorsunuz. Ve örmeye devam ediyorsunuz. Uzun kollu örmek isterseniz kol için olan kısımlardan tekrar çevreyi dolanarak örüyorsunuz. Çiçekli şablonun yanında kollar için olan şablon mevcut. Önden ve arkadan aşağıdaki gibi görünecek.

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri 6

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri 5

Değişik ve şık oldu. Ne dersiniz ?

Asimetrik Örgü Yelek Modelleri

Kaynak :  http://www.bianzhirensheng.com/a/26097.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler