Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yelek Modelleri

Çok güzel bir örnek.  Çok seveceksiniz. Tıpkı saç örgülü yelek yapılışı gibi. Biraz benziyor. Daha önceki tariflerimiz arasında saç örgülü yelek nasıl yapılır bulabilirsiniz. Örgü yelek modelleri için burgu örgü modeli, pirinç örgü modeli ve damla örgü modelini kullanıyoruz. Tabi aralarda düz örgüler, ters örgüler de var. Dilerseniz aynı tekniği kullanıp farklı şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz. Bu güzel modellerin ayrı ayrı yapılışını yine önceki tarifler arasında bulabilirsiniz. Yeni modele geçmeden önce biraz önceki örneklerden bahsedelim. Kızım için ördüğüm ve örerken sizler için videoya çektiğim saçaklı örgü süveter yapılışına değinmeden geçemeyeceğim. Çok sevdik biz. Bebek bolero yapımı videoda detayları anlatılıyor. Çok kullanışlı bir model. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için mimuu.coma bekleriz. Şimdi yeni modele geçelim.

Şiş Yelek Modelleri

Şişle örülmüş çok güzel bir örgü yelek modelleri. Karışık gibi görünsede kolay aslında. Örgü yelek modellerinden bildiğimiz örgüleri kullanıyoruz. Tüm olarak örülüyor. Daha sonra kenarları dikiliyor. Süveterin yaka kısmında saç örgüsü devam ediyor. Kenar kısımlarda pirinç örgü kullanıyoruz. V yakalı bir örgü süveter örüyoruz. Şema biraz silik ama şema okuyanlar için önce yeleğin örgü düzenini anlatan şemayı paylaşalım.

Örgü Yelek Modelleri 2

Yeleğimizde az öncede dediğimiz gibi kenar kısımlarda pirinç örgü, hemen onun yanında saç örgüsü ( burgu ) örneği, aralarda damla modeli, tam ortada ise Y burgu örgü modeli örüyoruz. Y burgu örgü yaka kısmında sağdan ve soldan burgu olarak devam ediyor.

Örgü Yelek Modelleri 1

Kenar kısımlardan kol boşluğunu bırakarak dikiyoruz ve süveterimizi tamamlıyoruz.

Kaynak : http://www.bianzhile.com/p/10733/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler