Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üç Renkli Örgü Modeli Yapılışı, Videolu Anlatımlı

3 renkle yapılmış çok güzel bir model. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Haraşo örgü modeli ile yapılmış çok güzel bir örnek. Battaniye modellerinde, bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Erkek bebek örgü modelleri içinde çok şık duracak zarif ve kolay bir şiş örgü modeli. Şapka ve boyunluk modellerinde de çok güzel duracaktır. Çıtır çıtır 3 renkle yapılmış çok güzel bir örnek. Renkli örgü modellerini birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. İşte sizlere 3 renk ile yapılmış çok güzel bir model.

3 Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Üç Renkli Örgü Modeli Yapılışı, Videolu Anlatımlı

Modeli 3 ve katları +1 ilmek atarak başlıyorsunuz. İlk renkle şişe ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk rengimizle 1 sıra düz olarak örelim.

2.tur : Arka sırayı düz olarak örelim.

3. tur : İkinci renk ile 3 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden diğer şişe alamı. 2 ilmek düz olarak örelim.

4.tur : Aynı renkle örmeye devam ederek 3 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden alalım. 2 ilmek düz olarak örelim.

5.tur : 3. rengimize geçelim ve 2 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden alalım. 2 ilmeği düz olarak örelim.

6.tur : Aynı renk iple devam edelim. 1 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden alalım. 2 ilmek düz olarak örelim.

7.tur : İlk rengimize geçelim. 1 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden alalım. 2 ilmek düz olarak örelim.

8.tur: Aynı renkle devam edelim. 2 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmeği düz olarak örelim.

Bu 8 turun tekrarını istediğiniz boyutlara gelene kadar tekrar edelim. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://www.knittingstitchpatterns.com/2016/04/triple-l-tweed.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler