Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yırtmaçlı Örgü Süveter Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bu kez Japon tariflerinden biriyle devam ediyoruz. Sırada çok şık örmesi de kolay örgü süveter modellerinden bir tarif hazırladık. Yırtmaçlı örgü süveter yapılışı büyük küçük herkesin seveceği modellerden. Zincir sayıları ayarlanarak büyük küçük herkes için örülebilir. Yine beğenilen birçok tığ işi örneği kullanılabilir. El örgü süveter modellerinden farklı modellerin anlatımlarını da hazırlamıştık. Mesela çok sevdiğimiz hanım dilendi bey beğendi motifiyle örülen motifli süveter yapımı hem beğeneceğiniz hem de kolayca öreceğiniz örneklerden. Kalın iple kolay süveter örneği şişle ördüğümüz pirinç örgü modeli kullandığımız modellerden. Wednesday süveter yapımı siyah beyaz renkler kullanılarak ve ünlü dizide gördüğümüz ve hemen örmeye başladığımız tığ işi süveterlerden. Gelelim şimdi yine çok beğeneceğimiz yırtmaçlı örgü süveter yapılışını öğrenmeye.

Yırtmaçlı Süveter Nasıl Örülür?

Tığ işi örneklerle ve trabzanlarla ördüğümüz kolay bir süveter. Bu kışa damgasını vuracak modellerden sadece bir tanesi. Süveterin yapılışında eğer bu örneği kullanmak istiyorsanız zincir sayısını  8 ve katları +3 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Akrilik iplik ve 8 numaralı tığla örülmüş süveter. Farklı ip ve farklı tığlarla kendi bedeninize uygun ölçülerde süveteri örebilirsiniz. Gövde genişliği 60 cm, uzunluk 65 cm, manşetler ise 23 cm. Eğer bu ölçüler size uyuyorsa aynı tığ ölçüsü ile 187 zincir çekerek başlayabilirsiniz.

Yırtmaçlı Örgü Süveter Yapılışı

Ön ve arka bütün şekilde örüyoruz. Daha sonra arkada bir parçayı üst üste getirip üst trabzan kısmını örmeye devam ediyoruz. Yırtmaç kısmı arkada bulunuyor. İsterseniz öne de ekleyebilirsiniz. Son olarak videoya geçiyoruz. Yırtmaçlı örgü süveter yapılışını izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler