Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı

Şahane bir fikirle geldik. Örgü yelek modellerinde kullanacağımız güzel bir fikir hazırladık. Şemalı yapılışı var. Şemadan takip ederek şiş örgü örneklerini örebilirsiniz. Beğendiğimiz şiş örnekleriyle örebiliriz. Ajurlu örgü modelleriyle sanki etol şal modelleri örer gibi başlıyoruz. Yeleğin arka kısmını düz örgüyle örüyoruz. Orta kısmına bildiğimiz yaprak örgü modeli kullanıyoruz. Daha sonra tığ işi örgü çiçek motifleriyle, örgü yaprak modelleriyle süslemeler yapıyoruz. Şal yelek yapılışı göründüğü gibi zor değil. Şiş örgü yelek modellerinde salaş örgü yelek yapılışı severek öreceğiniz örneklerden. Şimdi fikrimizin anlatımına geçelim. Güzel fikirleri uygulayalım.

Şişle Şal Yelek Nasıl Örülür?

Ön kısımda şişle ördüğümüz ajurlu bir örnek kullanıyoruz. Size yeleğin ön kısmında hangi örnekleri kullanabiliriz birkaç video önerimiz olacak. O modelleri ön kısımda kullanabilirsiniz. Yeleğin arka kısmını bildiğimiz her zaman ördüğümüz ölçülere uygun olarak örebiliriz. Arka kısmı örerken kol kesimlerini unutmayalım. Arka kısmı tamamen düz örüp yine aplikelerle süsleyebilirsiniz. Yada beğendiğiniz farklı bir örneği kullanabilirsiniz.

Şimdi şiş örgü şal yelek yapılışında kullanacağımız şemalara göz atalım.

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 7

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 1

Şemalar yukarıdaki gibi. Ön kısım için 27 x 176 cm ebatlarında etol şal örüyoruz. Sonra arka kısım için bildiğiniz bir yelek ölçüsünü kullanabilirsiniz. Şimdi ön kısımda kullanabileceğimiz örnek videolarını izleyelim.

Sıra geldi yeleğin nasıl durduğuna bakalım. Hemen örmek isteyeceğiniz örneklerden. Model gözünüzü korkutmasın. Örmeye başladığınızda kolaylıkla ilerleyecek örneklerden. Arka ve ön kısmı ördükten sonra yakadan birleştiriyoruz. Yan kısımlarda kol boşluğunu bırakarak dikiyoruz. Arka kısımda süslemeler yapıyoruz.

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 6

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 5

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 2

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 4

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 3

Şiş Örgü Şal Yelek Yapılışı 8

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/2936

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler