Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Salaş Örgü Yelek Yapılışı

Şiş örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada şiş örgüyle, pamuklu iplerle örülmüş bir yelek tarifi var. Çok hoş duruyor model. Yaz kış kullanacağınız örgü yelek modellerinden. Çeşitli iplerle örülebilir ama modelde alize cotton gold kullanılmış. Mavi renkli yeleğimiz çok hoş duruyor. Sizde sevdiğiniz renklerle örmekten çekinmeyin. Model çok güzel yazlık bluz modellerinde, örgü hırka modellerinde kullanabiliriz. Salaş örgü modellerinden çok beğeneceğiniz bir yelek tarifi daha önerelim. Eğer tığ ile yelek modelleri örmek isterseniz örgü pelerin yelek yapılışına göz atabilirsiniz. Tığlarla örülen örgülere devam ederek güzel bir modelden daha bahsedelim. Açıklamalı panço örgü modelleri  en güzel örgü modelleri ve yapılışlarından. Yelek, panço olarak kullanabilirsiniz. Salaş örgü yelek yapılışını da aynı şekilde panço olarak tasarlayabilirsiniz. Yan dikişlerini kapatmadan daha uzun örebilirsiniz. Bence bu haliyle çok güzel olmuş. Şimdi hazırsanız anlatıma geçelim.

Salaş Yelek Nasıl Örülür?

Alize cotton gold iple 3 adet ip kullanılarak örülen bir model. Yaka kesilmeden, kol kesilmeden örülen yelekte arkadan başlıyoruz. Arka bittikten sonra önlere geçerek ilmek ayrımı yaparak yeleği tamamlıyoruz. Şiş olarak 4 mm kullanıyoruz. Düşük kol örgü yelek modelini çok seveceksiniz. Yeleğe arka kısımdan başlanıyor. 175 ilmek atıyoruz. 22 kare oluşturuyoruz. Önler için 9 kare ayrımı yapıyoruz. Boyun kısmı için 4 kare bırakıyoruz. Kol evi için 5 kare kalacak şekilde yan dikişleri birleştiriyoruz.

Salaş Örgü Yelek Yapılışı

Sökmeli örgü modelinden, sökmeli örgü yelek modelini çok seveceksiniz. Birçok modelde de kullanacağımız örneğimizin yapılışına geçelim. Salaş örgü yelek yapılışı sizler için yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler