Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Salaş Yelek Yapılışı

Şiş örgü modellerinden çok hoş bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Şişle salaş yelek yapılışı. Yazlık örgü modelleri olarak kullanacağınız şahane bir örnek. Ajurlu örgü modellerini yaz kış kullanmayı seviyorsanız bu örneği kaçırmayın derim. Bayılacaksınız. Üstelik bittiğinde çok hoş duruyor. Bayan örgü modelleri ve yapılışları olarak ördüğümüz kolay örgü modellerinden. Salaş örgü yelek yapılışı Türkçe videolu. Örgü tasarım Işıl Hanıma ait. Türkçe olduğu için çok rahatça örebiliriz. Örgüye yeni başlayanlar da şiş örgü yelek modellerini örebilirler. Şimdi daha önce ördüğümüz birkaç örneğin anlatımına değinelim.

İspanyol kollu salaş bluz tam yazlık. Rengarenk. Özellikle genç kızlar bayılacak. Salaş örgü kazak modelleri baklava dilimleriyle, tığla ördüğümüz örneklerden. Delikli örgü yelek yapılışı şişle örülen değişik örgü modellerinden. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi şişle salaş yelek yapılışını örelim.

Salaş Yelek Nasıl Örülür?

Işıl Hanım videoda detaylarıyla yeleği nasıl örebiliriz anlatmış. Krem rengi merserize iple örülmüş yelek delikli örgülerden. Yelek için 500 gr iplik kullanılmış. Arka kısım için 71 ilmek atılarak başlanmış. Orta kısımda bir lastik uygulaması yapılmış. 33 ilmek örülmüş, 5 ilmekte lastik yapılmış, kalan 33 ilmek yine düz olarak başlanmış. Orta kısımda lastik olarak başladığımız alanda belli oranlarda artış yapılıyor.

Şişle Salaş Yelek Yapılışı 1

Şişle Salaş Yelek Yapılışı 2

Ön kısımlar için şişe 3,5 mm şişle devam ederek 4 ilmek atıyoruz. Üçgen şekilde artırmalara videoda olduğu gibi devam ederek şekil veriyoruz.

Şişle Salaş Yelek Yapılışı 3

Yelek bittiğinde ise aşağıdaki gibi duruyor. Bence muhteşem görünüyor. Sizce nasıl. Eğer şişle salaş yelek yapılışını merak ediyorsanız hemen videoya geçebilirsiniz. İyi seyirler.

Şişle Salaş Yelek Yapılışı

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler