Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı

Kalın iplerle yatay örülen yelek tariflerinden. Uzunluğunu istediğimiz gibi ayarlayacağımız örgü yelek modellerinden. Örneği değiştirerek yani kol ekleyerek örgü hırka modellerine çevirebiliriz. Bebek örgülerinde, bebek yelek modelleri olarak örebiliriz. Balık sırtı örgü modeli tığla yapılan kolay örgü modellerinden. Örgü sepet modellerinde veya farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü paspas modellerine de çok yakışacak örneklerden. Tığ işi örneklerden olan modeli her örgüye her modele çok yakışacaktır. Spor örgü yelek modellerinden yeni tarifler arıyorsanız bu modeli kaçırmayın. Videolardan nasıl yapıldığını öğrendikten sonra üzerinde değişiklik yaparak birçok modelde kullanabiliriz.

Tığ işi yelek yapılışına geçmeden birkaç modelin anlatımına geçelim. Çok beğeneceğiniz hemen örmek isteyeceğiniz örnekler arasında yerini alan ekose şal yelek yapılışını incelemelisiniz. Salaş örgü yelek yapılışı ise şişle örülen örneklerden. Yine farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabiliriz. Şimdi ise sıra geldi balık sırtı kolay yelek yapılışını incelemeye.

Balık Sırtı Yelek Nasıl Örülür?

Aslında bildiğimiz bir örnek. Bu kez yelek yapımında kullanıyoruz. İp olarak ise kalın ipler seçiyoruz. Makrome tarzı ipler kullanabiliriz. 5 – 5,5 mm tığlarla örülecek ipler seçebiliriz. % 95 akrilik %5 yün bir iplik kullanılmış.  Videodaki ipin kalınlığı 4 mm. Videodaki ölçüler M beden için uyumlu.

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 10

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 6

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 9

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 3

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 5

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 4

 

Balık sırtı kolay yelek yapılışı her renkle örüldüğünde şahane duracak modellerden. Hazırsanız şimdi ilk olarak nasıl durduğuna bakalım sonra nasıl örüldüğünü izleyelim.

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 7

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 2

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 1

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı 8

Balık Sırtı Kolay Yelek Yapılışı

 

Kaynak: sevy

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler