Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Salaş Yelek Nasıl Örülür?

Yaz kış kullanacağınız bir modelin yapılışını hazırladık. Tığla salaş yelek nasıl örülür? Aynı örneği farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz. Düz örgü yelek modellerinde, örgü şallarda, yazlık örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Dantel runner modelleri veya dikdörtgen örgü amerikan servis yapımında kullanabilirsiniz. Kalın iplerle örgü çanta modelleri, kağıt ipten çanta modelleri olarak örebilirsiniz. Yelek örüyoruz ama farklı modellerde de kullanılacak örneklerden. Yeleğimize geçmeden önce daha önce ördüğümüz örgü yelek modellerinden bahsedelim.

Tığla Salaş Yelek Nasıl Örülür?

Bu kısımda tığla ördüğümüz yeleklerden bahsedeceğiz. Yine yaz kış kullanarak öreceğimiz yeleklerden. Adım adım yapılışlarını videolu olarak hazırlamıştık. Mesela yazlık kolay yelek modeli önü kısa arkası uzun olan yeleklerden. İsterseniz önünü de uzatarak örüp kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Kışın ise tercihiniz yünlü iplerden yana olsun. Motifli örgü zikzak yelek yapılışı çok beğeneceğiniz asimetrik duran örneklerden. Alize iplerle örebilirsiniz. Yeni başlayanlar kimono yelek yapılışını inceleyebilir keyifle örebilirsiniz. Artık yeni yeleğimizin yapılışına geçebiliriz. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Tığla Salaş Örgü Yelek Yapılışı

Hem şemasını hem de videolu yapılışını hazırladığımız çok güzel bir yelek var sırada. Asimetrik kesimli ve püsküllü yeleği özellikle gençler çok sevecekler. Alize diva merserize iplikle örülmüş bir yelek. Aynı ip olması bile benzerlerini kullanarak örebilirsiniz.

İlk olarak yeleğimizin şemasına göz atalım.

Tığla Salaş Yelek Nasıl Örülür? 3

Tığla Salaş Yelek Nasıl Örülür? 4

Yeleğin şemaları yukarıdaki gibi. İkinci olarak ise yeleğin tamamlandığında nasıl göründüğüne bakalım. 2 farklı renkle örülmüş her ikisi de çok güzel.

Tığla Salaş Yelek Nasıl Örülür? 1

Tığla Salaş Yelek Nasıl Örülür? 2

Son olarak videoya geçelim ve Türkçe olarak tığla salaş yelek nasıl örülür öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CwpfvA9MGuJ/?img_index=1

https://www.instagram.com/p/CwiCWo5Moj3/?img_index=1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler