Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yandan Düğmeli Kadın Yeleği Yapılışı

Yetişkinler için çok şık yelek örneği anlatımı hazırladık. Tabi bu modelden yola çıkarak sizde büyük küçük herkes için ilmek sayılarını ayarlayarak örgü yelek modellerini örebilirsiniz. Baştan sona anlatımıyla çok şık bir yelek yapılışını daha öğrenmiş olacağız. Üstelik yeleğin rengi de çok güzel. Aynı renkle veya sevdiğiniz renklerle yandan düğmeli kadın yeleği yapılışını örebilirsiniz. Örgü tasarım Işıl Hanımın anlattığı yeleğe geçmeden önce daha önce ördüğümüz örgü yelek modellerinden bahsedelim. Bahsettiğimiz yelekler şiş örü yelek modellerinden olsun. Eğer daha fazla şişle yelek veya tığ işi yelek modelleri arıyorsanız önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz çok şık şiş örgü yeleklerden bahsedeceğiz. Mesela mandalina dilimi örmüştük. Daha çok bebek örgülerinde kullanmıştık. Fakat yetişkin yeleklerinde ve hırkalarında da örüldüğünde muhteşem duruyor. Eğer nasıl duruşunu merak ediyorsanız mandalina dilimini hiç böyle görmediniz demiştik. Hırka ve yeleklerden bahsetmiştik. İnceleyebilirsiniz. Şişle kare motifler örmüştük. Kırkyama örgü modelleri görünümü vererek yelekler örmüştük. Detaylara ise şişle kare motiften örgü yelek yapılışından ulaşabilirsiniz. Yelpaze modeli yelek yapılışı da çok hoşunuza gidecek modellerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yandan düğmeli kadın yeleği yapılışını öğrenme zamanı.

Yandan Düğmeli Kadın Yeleği Nasıl Örülür?

Şiş örgü örneklerinden selanik örneği, 1 düz 1 ters lastik örneği gibi elastik olan örgülerle veya düz örgülerle yelekleri örebilirsiniz. Bence bu yelek kadın yeleği olarak örüleceği gibi çok örnekli bir model olmadığı için erkek yelek modelleri olarak da örülebilir. Sizce de erkek yelekleri olarak örülebilir mi? Ne dersiniz. Tabi o zaman önü kısa arkası uzun olarak değil ikisi eşit olarak örerek erkek yelekleri olarak örebilirsiniz.

Yandan Düğmeli Kadın Yeleği Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Yandan düğmeli kadın yeleği yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler