Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelpaze Modeli Yelek Yapılışı

Şiş örgü örnekleriyle devam ediyoruz. El örgü hırka modelleri, örgü yelek modelleri, örgü elbise modellerinde kullanacağımız çok güzel bir model. Yelpaze modeli yelek yapılışı. Hep aynı örneklerden sıkıldıysanız ve farklı modellerin yapılışlarını arıyorsanız bu şişle örülmüş yelek örneği tam sizlere göre. Örgü yelek modellerinde alize diva kullanılıyor. Düz renkler seçerek örüyoruz. Ara renkli kısımlarda batik ipler bordür kısmında ise tek renk ipler tercih ederek yeleği örebilirsiniz. Dikey çizgiler, renkli çizgilerden oluşan yelek örüyoruz. Dikişsiz tek parçadan oluşan bir yelek. Örmesi de kolay. Yan örülen yelekte beden ayarlamasını boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dökümlü bir yelek modeli.

Kendinize spor örgü yelek modellerinden güzel yeni modeller arıyorsanız sizlere önerimiz yazlık kolay yelek modelini incelemenizi öneririz. Yine şiş örgü yelek modellerinden bahsedecek olursak şişle kare motiften örgü yelek yapılışı çok hoşunuza gidecek. Bittiğinde çok şık duruyor. Hazırsanız yelpaze modeli yelek yapılışına geçelim.

Yelpaze Yelek Nasıl Örülür?

Renkli iplerle örülmüş dikişsiz, dökümlü bir yelek örüyoruz. Beden ölçülerini de istediğimiz gibi ayarlayabileceğimiz çok hoş duran bir yelek. Yelpaze modeli yelek yapılışında 4 numara şiş kullanıyoruz. İplik olarak ise alize diva  tercih ediyoruz. Hırkaya 152 ilmek atarak başlıyoruz. İlmekler gevşek olacak ki başlangıçta kasmasın. Bordür rengi ile 2 diş haraşo örüyoruz. Ara kısımda yine batik veya düz renge geçiyoruz. Kol evine kadar 12 dilim örüyoruz. Arka için 29 dilim diğer ön kısım için ise 12 dilim gerekiyor. Kol altı için ise 3 er dilim örülmüş. 42 beden için uyumlu. Beden büyütmek için ön kısmı büyütebilirsiniz.

Yelpaze Modeli Yelek Yapılışı

Yeleğimizin duruşunu gördüğümüze göre şimdi nasıl örüldüğünü izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler