Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örmelere Doyamayacağınız Yelek Tarifi

Örgü yelek modellerinden yepyeni bir tarif daha hazırladık. Yelek modellerinde, etol şal modellerinde kullanacağımız çok zarif bir örnek. Trabzanlarla yaptığımız modelde alize ipler kullanıyoruz. Bence bu modelle farklı ipler kullanarak farklı örgülerde örebiliriz. Mesela örgü paspas, örgü amerikan servis, dantel runner modelleri de çok güzel olur. Yine alize iplerle etol şal modellerinde de kullanabiliriz. Kenarına püsküller veya aynı örneğin yarım modeliyle tamamlayarak bitirebiliriz. Yeleği veya diğer örgüleri örerken tığ kullanıyoruz. Tığ işi örneklerden yoncayı andıran, çiçekleri andıran örmesi kolay modellerden. Aynı modeli çeşitli boylarda örerek yeleklerde kullanabiliriz. Bebek yeleklerinde de çok güzel olur. Bebe yünleriyle bebek yelekleri, bebek hırkaları, bebek battaniyeleri örebiliriz. El örgü çeyizlik yelek yapılışı olarak yola çıktık ama birçok model tasarladık. Çeyizlik örgü modelleri ve yapılışlarında sadece tığlarla değil şişle yelek örneğini de çok örüyoruz. En güzel modellere önceki içeriklerden oluşabilirsiniz. Şimdi örmelere doyamayacağımız yelek tarifinin nasıl örüldüğünü öğrenme vakti.

Anlatımlı Örgü Yelek Yapılışı

3 farklı renkle örülmüş halini göreceğiz önce. Kahverengi, mavi ve gri. Krem rengi iple de çok güzel olur. Pembe tonları yada açık mavi tonları çok yakışır. Simli angora ipler pullu angora ipler kullanabilirsiniz. Yine farklı iplerle yukarıda saydığımız birçok örgüde modeli kullanabilirsiniz.

Örmelere Doyamayacağınız Yelek Tarifi 2

Örmelere Doyamayacağınız Yelek Tarifi 3

Örmelere Doyamayacağınız Yelek Tarifi 1

Çok hoş duruyor değil mi. Yelekler, şallar daha neler öreriz neler. Son olarak ise çok beğeneceğiniz örmelere doyamayacağımız yelek tarifinin örülüşünü izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler