Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgüden Yelek Modelleri

Yelek modellerinden geniş yakalı güzel bir örneğin daha tarifini hazırladık. Bu model ile daha önce battaniye modelleri örmüştük. Ve çok beğenilmişti. Saç bandı modellerinde de kullanıyoruz. Bugünde örgüden yelek modellerinde kullanacağız. Yelek modellerinde sizlere değişik ve kullanışlı modelleri bulduğumuzda hiç vakit kaybetmeden yayınlamaya çalışıyoruz. Tığ işi ile ördüğümüz güzel bir model daha var. Ölçülerini sizlere şemalı olarak hazırladık. Kendi bedeninize göre çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Aynı örneği farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Örgü yelekler için çok güzel ipler var. Çeyizlik yelek modelleri için genelde angora ipler, ince ipler kullanılıyor. Daha zarif duruyor. Pamuklu, yünlü, akrilik iplerle de çok güzel oluyor yelekler. Yelek örgü modelleri için sizde beğendiğiniz, örneğinizi ortaya çıkartacak ipler kullanabilirsiniz.

Yelek Örneği Örgü Modelleri

Örgüden yelek modelleri için çapraz ilmek örneğini kullanıyoruz. Modelde iplik olarak % 95 yün, % 5 poliamid bir iplik kullanılmış. 6 mm tığ ve 3 numaralı tığ kullanılmış. Hemen modelimizin şeması ile başlayalım.

Örgüden Yelek Modelleri 1

Uzun siyah çizgiler trabzan. Siyah çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini belirtiyor. Siyah notalar zincir anlamına geliyor. Şemada verilen cm ölçüleri 36 – 38 beden için, parantez içinde olanlar ise 44- 46 beden için uygun.

Örgüden Yelek Modelleri 2

Arka için 68 (80) zincir çekerek başlayabilirsiniz. Önler birbirini simetrisi olacak şekilde örülüyor. 38 ( 44) zincir çekerek başlayabilirsiniz.

Örgüden Yelek Modelleri

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/zhilet-s-shirokim-vorotnikom-3737/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler