Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Örgü Modelleri

Her yaş için keyifle öreceğiniz zevkle öreceğiniz bir yelek modeli daha. Yelek örgü modelleri çok kolay bir örnek. Kısa sürede bitirebileceğiniz bir model. Tığ işi ile bildiğimiz tekniklerle yapılıyor. Su taşı örneği, trabzanlar diyebiliriz. Bebek yelekleri olarak, yetişkin yelek modelleri olarak örebilirsiniz. Dantel yelek örneklerine kolay ve güzel duran bir model. Dilim dilim olarak örülen bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar da kolayca örebilirler. Şeması yelek örgü modelleri anlatımı içinde mevcut. Şemayı takip ederek kolayca örebilirsiniz.

Yelek Modelleri Yapılışı

Model çok kolay. 2 adet dilimin birleşiminden oluşan bir yelek. Tüm olarak örüyorsunuz. Modelin şemasını sizlere hazırladık. Yelek örgü modelleri için önce trabztanlarla şerit hazırlıyoruz. Sonra su taşı modeli ile yeleği birleştirerek örüyoruz. İnce merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe göre tığ. Modelde 2 mm tığ ile örülmüş. Ve koyu haki yeşil renk tercih edilmiş. İnce pamuklu iple örülmüş.

Yelek Örgü Modelleri

Önce sağda görünen trabzanlı kısmı örüyoruz şerit halinde. Bedenimize uyacak uzunlukta. Şerit bittiğinde yan çevirip su taşı örneğini kuruyoruz. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, anlamına geliyor. İkinci trabzanlı şeridi örerken su taşı modeline ekleyerek örüyoruz. Aşağıdaki şema gibi.

Yelek Örgü Modelleri 2

Okla gösterilen kısımlardan dikerek veya sık iğne ile birleştiriyoruz. Ve gelelim tüm yelek bittiğinde önlere yapacağımız kenar oyası şemasına.

Yelek Örgü Modelleri 1

Ve yelek bitti. Harika oldu. Nasıl durduğuna bakalım.

Yelek Örgü Modelleri 4

Yelek Örgü Modelleri 3

Kaynak : http://www.euroroma.com.br/blog/colete-passione/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler