Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bolero Nasıl Örülür?

Çocuk bolero örgü modelleri yapılışında sizlere fikir verecek güzel bir model hazırladık. Yaprak örgü modeli yapılışına dair birçok farklı modelin yapılışını hazırladık. Şal modellerinde , bluz modellerinde , hırka , kazak , bebek battaniyesi modellerinde sıkça kullandık. Yaprak desenli bluz yapımı çok beğenilen bir modelimiz olmuştu. Krem rengi angora bir iplikle örmüştük. Yapraklar şal modeli yapılışı hazırlamıştık sizler için. Yine angora iplikle üçgen şal modelleri olarak. Bu güzel yaprak modelini örgü bebek bolero yapımında da kullanabilirsiniz. Kendinize öreceğiniz bir bluzda da. Modelin ayrıntılı bir şekilde yapılışı yok. Ama sizlere benzer bir modelin nasıl yapıldığını videolu olarak paylaşacağız. Sizde örmek istediğiniz modellere uygulayabilirsiniz.

Örgü Bolero Modelleri Yeni

Modelin nasıl yapıldığına dair sizlere şemayı vermek istiyorum. Model göründüğü kadar zor değil. Düz örgü , ters örgü , sağa kesme, sola kesme ve şişe ip dolama ile yapılıyor. Yaprağın son kısmında fıstık yapımı var. Fıstığı aynı yere şişe ip dolayıp batılarak yapılıyor. Şişe tekrar ip dolayıp aynı yere batıp ilmek alarak yapılıyor. Daha önce farklı örgü modellerinde şiş örgü fıstık yapımını kullanmıştık. Şimdi modelin şemasını veriyoruz.

Bolero Nasıl Örülür?

İstediğiniz yaşa göre örebilirsiniz. Şemada boş kare olarak gösterilen kısımlara fıstık yapıyoruz. Dik çizgiler düz örgü, daireler şişe 1 kez ip dola, sağ alt köşeden yarım çizgi sağa kesme , sol alt köşeden çıkan yarım çizgi ise sola kesme işlemi olarak yapılıyor. Model bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım.

Bolero Nasıl Örülür? 2

Bolero Nasıl Örülür? 1

Bolero Nasıl Örülür? 6

Bolero Nasıl Örülür? 5

Bolero Nasıl Örülür? 4

Bolero Nasıl Örülür? 3

Bolero Nasıl Örülür? 11

Bolero Nasıl Örülür? 8

Bolero Nasıl Örülür? 10

Bolero Nasıl Örülür? 12

Bolero Nasıl Örülür? 9

Bolero Nasıl Örülür? 7

Şimdi benzer bir yaprak modelinin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://klubok.kg7.ru/1/89/5704/

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Bolero Nasıl Örülür?”
  1. Serpil dedi ki:

    Harika aynı desenin video sunu yayinlarsaniz çok sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler