Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Bolero Modelleri

Elbiseler üzerinde kullanabilirler. Çok şık bir örgü bebek bolero modelleri yapılışı hazırladık. Videolu anlatımlı bir örnek. Tığ işi ile yaptığımız bir örnek. Şiş örgü modelleri ile yaptığımız bolerolar da var. Mesela ben kızım için çok kullandım. Çok kullanışlı bir örnek. Bebekken yelek modelleri olarak kullandım. 1 yaştan sonra ise bolero olarak kullandım. Şiş örgü bolero yelek yapımını bana arkadaşım hediye etmişti. Ve çok severek kullandım. Bolero nasıl örülür yapraklı çok güzel bir örneğimiz daha var. Biraz daha uzatarak ve kol oyuntularını ayarlayarak yelek örnekleri olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi tığ işi bolero yelek nasıl yapılır detayları inceleyelim.

Bolero Yapılışı

Örgü bebek bolero modelleri için nako lüks minnoş, 3.5 mm tığ kullanıyoruz. Modelde verilen ölçüler 1,5 – 2 yaş arası için uygun. Sayıları ayarlayarak her yaşa örebilirsiniz.

Örgü Bebek Bolero Modelleri 1

Boleroya 52 zincir çekerek başlıyoruz. +4 zincir daha ekleyip 5. zincir içine 1 trabzan, 2 zincir, aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Ön beden için 12 trabzan yapıyoruz. 13. zincirden ayrım yapıyoruz. Arka beden için 24 trabzan yapıyoruz. 25. zincirden ayrım yapıyoruz. Diğer ön beden için 12 trabzan yapıyoruz. Sıra bitimindeki zincire 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapıyoruz. 3 zincirle geriye dönüp boşluğa 4 trabzan arada 2 zincir çekiyoruz. İlk yuvaya kadar trabzanları aynı sayıda örüyoruz. Ayrım kısımdan trabzanla artırma yapıyoruz.  Sırayı olduğu gibi örüyoruz. Ayrım kısımları ondan arttırma yapıyoruz. Robayı 8 sıra örüp bitiriyoruz. 9. sıra örülürken dönüşleri 3 zincirle yapıyoruz. Köşedeki trabzanları örüyoruz. Attan 5. zincir içine 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. Kol kısmına kadar örüyoruz. Kolları birleştiriyoruz. Kalan sırayı aynı örüp tamamlıyoruz. Örnek bu sırada kurulmuş oluyor. Örneği kol kısmından bedene kadar devam edip 9 sırada tamamlıyoruz. Her 2 kol ucuna ön bedene kenar oyası örüyoruz. Modelde  çiçek üzerine zincir çekilip bağcık yapıyoruz.

Örgü Bebek Bolero Modelleri

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler