Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı

Yine çok beğeneceğinizi düşündüğüm bir örgü yelek modelinden bahsedeceğim. Bu modelden bana arkadaşım hediye etmişti. Model çok güzel ve kullanışlı. Ben çok sevmiştim. Küçük olduğu için çantada da fazla yer kaplamıyordu.  Kızım küçükken bebek yelek modelleri olarak giydirdim. 1-2 yaşına geldiğinde ise bolero yelek modeli olarak giydirdim. Pembe renkli iple örmüştü arkadaşım ve üzerini incilerle süslemişti. Bu modeli aranızda mutlaka bilenler vardır. Örmüş hediye etmiş, çocuklarına giydirmiş olanlar vardır. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Kolay bir model. Dikişsiz kolay yelek modeli yapımını da yeni başlayanlar tercih edebilirler. Yandan düğmeli yelek modeli olarak yapıp kullanabilirler. Bebeği olacak arkadaşlarına , akrabalarına hediye edebilirler.

Bolero Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli bebe yünleri , pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. Örmek istediğiniz ipe uygun olarak şiş tercihinde bulunabilirsiniz. Verdiğimiz ölçüler 0 -1 yaş bebekler için uygun. Siz aynı teknikle örerek ilmek sayısını artırarak daha büyük çocuklarınız için örebilirsiniz. Önce şemayı vermek istiyorum.

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 4

İsterseniz önce arkayı başlayıp sonra önleri örebilirsiniz. Veya önce önleri örüp birleştirerek arkayı örebilirsiniz. Tercih sizin. Arka kısmı için 50 ilmek atarak başlayalım şişimize. 8 sıra haroşa ördükten sonra kenar kısımlardan 8 er haroşa orta kısım için 1 sıra düz, 1 sıra ters olarak örelim.  15 cm bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Tekrar 5 sıra haroşa örüyoruz. Bu kısma kadar olan bölümü fotoğraflarla görelim. Önler için kenarlardan sağ ve sol omuz için 17 şer ilmek ayırıyoruz. Ortada kalan ilmekleri 16 ilmekleri kapatarak bitiriyoruz. Şimdi yakının bir kısmını örmeye başlıyoruz. 4 ilmek ayrılır kol oyuntusu için. Kalan ilmekler ise ön kısım bitene kadar 4 sıra düz örgü, 3 sıra haroşa olarak örülür. Kenarda bırakılan 4 ilmek oval olmasını sağlayacak. Kalan o 4 ilmekler ise 3 sırada bir haroşa olarak örülür. Aynı şekilde diğer önde simetrisi olacak şekilde  örülüp bitirilir. Dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz artık.

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 18

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 19

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 20

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 21

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 22

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 23

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 24

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 25

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 26

Ön kısımdan başlamak isteyenler için yakanın bir tanesi   22 ilmekle başlıyoruz. 5 sıra haroşa örgü modeli örüyoruz. Daha sonra şemada gösterildiği gibi örmeye devam ediyoruz. Üst kısımda arkadan başlama olarak yapılan kısım anlatılmaktadır.

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 10

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 11

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 12

Şimdi farklı renk ve şekillerde süslenmiş modelleri görelim.

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 27

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 17

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 16

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 15

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 14

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 13

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 9

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 8

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 7

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 6

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 5

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 3

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 2

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı 1

Şiş Örgü Bolero Yelek Yapımı

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler