Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikişsiz Kolay Bebek Yeleği Yapılışı

Hiç dikiş olmadan bütün olarak yapılan çok şık bir bebek yeleği örneği. Üstelik yapılışı da çok kolay. Örgüye yeni başlayan takipçilerimiz de kolayca yapabilirler. Kız çocukları için de erkek çocukları için de uygun bir model. Dekoratif düğmeler kullanarak daha şık hale dönüştürebilirsiniz örgülerinizi. Örgü üzerine süsleme istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Çocuklarınızın isimlerini işleyebilirsiniz. Baş harflerini yapabilirsiniz. Çiçekler, evler, kardan adamlar , çiçekler işleyebilirsiniz. Şimdi yavaş yavaş yapılışına geçebiliriz. Şiş örgü modeli ile yapılmış kolay örgü modeli.

Kolay Dikişsiz Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Anlatımlı

Modelde % 25 yün % 75 akrilik bir ip kullandık. 2.3 – 3 mm şiş kullanabilirsiniz. Şiş numaraları kullanacağınız ipin kalınlığına göre değişecektir. Aynı şekilde ilmek sasıyı da. İp kalınlaştıkça ilmek sayısı azalır. Çocuğunuzun bedenine göre ayarlayabilirsiniz. Daha önce giydiği bir yeleği, kazağı ölçü olarak kullanabilirsiniz. Hediye etmek için de bu yelek modeli oldukça güzel. Modeli aşağıdaki şemaya uygun olarak örüyoruz.

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı

Modelde düz örgü, ters örgü, haroşa ve desenli bir model kullanıyoruz. Desen için ters başak örgü modelini kullanabilirsiniz. 96 ilmek atarak başladık. Yanlardan 2 şer ilmek kenar için örüyoruz. Arada kalan 92 ilmeğimiz ana kısım. 8 tur haroşa olarak örüyoruz.

Bundan sonra 68 sıra olana kadar 2 kenar oyası, 6 haroşa, 80 düz örgü ( bu kısım 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örülecek, önden düz örgü olarak görünecek ), 6 haroşa 2 kenar olarak örüyoruz.

69- 76 tur arasını 2 kenar, 24 haroşa , 44 düz örgü, 24 haroşa , 2 kenar olarak örüyoruz.

77- 122 sıralar arasında ise kenarlardan 18 er ilmek kesiyoruz. 2 kenar , 6 haroşa , 44 düz , 6 haroşa , 2 kenar olarak örüyoruz.

123-130 arası 2 kenar , 56 haroşa , 2 kenar olarak örüyoruz.

131 – 184 arası vereceğimiz grafik gibi örüyorsunuz. Farklı bir desen uygulaması da yapabilirsiniz. Delikli modeli uygularken kenar kısımlardan kenar ilmekleri örmeyi unutmuyoruz.

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 10

Delikli kısmı bitirdikten sonra 8 sıra horaşa örüyoruz. Ve fotoğrafta gördüğünüz gibi kenar ilmekler, orta ilmekleri düz örerek ilerleyip bitiriyoruz.

Biraz karışık gelmiş olabilir. Ama kolay bir model. Şimdi resimlerde gördüğünüzde daha iyi anlayacaksınız.

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 11

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 12

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 8

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 7

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 6

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 5

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 4

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 3

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 2

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 9

Dikişsiz Bebek Yeleği Yapılışı 1

Kaynak : http://www.stranamam.ru/post/10165994/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler