Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nakışlı Bebek Yeleği Yapılışı

Çok şık bir örgü bebek yelek modeli hazırladık. Üzerine istediğiniz nakış şablonunu işleyebilirsiniz. Sizler için bir tane  şablon ekledik. Modelde bulunan şablonu ekledik. Anlatımlı bebek yelekleri modellerinin daha fazlasını sitemizde bulabilirsiniz. Yabancı bir siteden aldığımız ve sizler için videoya çektiğimiz örgü yelek modeli yapımı çok sevilmişti. Bu modeli de yine yabancı bir siteden aldık ve sizler için mümkün olduğunca açık şekilde çeviri yapmaya çalıştık. Benzer bir modeli daha önce paylaşmıştık. Ön kısmı benzer şekilde yapılıyor. Önceki yazımızı incelemek isterseniz bolero yelek yapımından ulaşabilirsiniz.

Nakışlı Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

Yelek sayıları 6 – 12 aylık bebek için uygundur. Bebe yünü ve 3.5 mm şiş kullanılmış. Siz aynı teknikle sayıları artırarak örebilirsiniz. Şimdi yeleğin şemasını verelim. Şemada sol taraftaki arka, sağ taraftaki ön kısım.

Nakışlı Bebek Yeleği Yapılışı

Yeleğin ön kısmı için şişe 24 ilmek atarak başlıyoruz. Daha sonra 4 sıra haraşo örüyoruz. 5. sıraya geldiğimizde 12 ilmek örüp dönüyoruz. Ve sıra başına kadar örüyoruz. Bir sonraki turda tüm ilmekleri örüyoruz. Bu şekilde 31 tekrar 12 ilmek kalınca dön , sonraki turda hepsini ör şeklinde devam ediyoruz. 4 sıra haraşo örüyoruz.  Daha sonra bitiriyoruz.  Yeleğin ön kısmı bu şekilde yapılıyor.

Yeleğin arka kısmı için 17 ilmek ile başlıyoruz. 8 sıra boyunda her tura başlarken sıra başlarında 3 er ilmek artırma yapıyoruz. 8 sıra bu şekilde devam ediyor. Daha sonra 6 sıra tur başlarında 2 şer ilmek artırma yaparak devam ediyoruz. Daha sonra ilmek sayısı 63 olana kadar her iki turda bir sıra başlarında 1 ilmek artırma yapıyoruz. İlmek sayısı 63 olduktan sonra eksiltmeye başlıyoruz. 4 sıra boyunda sıra başlarında 2 ilmek eksiltiyoruz. Sonra 1 ilmek eksiltiyoruz. İlmek sayısı 47 olana kadar. Sonra her iki taraftan 1 ilmek 2 sıra artırma yapıyoruz . Daha sonra her 4 sırada bir artırma yapıyoruz ( 3 kez ) ilmek 55 olana kadar. Daha sonra sıra baştan 4 ilmek kapatıyoruz. 13 ilmek örüyoruz. 21 ilmek kapatıyoruz. 17 ilmek örüyoruz. Sonraki sırada 4 ilmek kapatıyoruz. 13 ilmek örüyoruz. Sonraki turda  3 – 5 – 5  kapatarak bitiriyoruz.

Yeleğin ön ve arka kısımlarını birleştirince yaka kendiliğinden çıkıyor.

Nakışlı Bebek Yeleği Yapılışı 2

Nakışlı Bebek Yeleği Yapılışı 3

Yelek üzerinde kullanacağımız işlemenin şablonu.

Nakışlı Bebek Yeleği Yapılışı 1

Kaynak : http://prjaga.ru/vyazanie-dlya-detej/bezrukavka-zhilet/detskaya-bezrukavka-spicami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler