Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kruvaze Bebek Yeleği Yapılışı

Bebek yelek modellerinden şahane bir örneğin yapılışını hazırladık. Kız bebekler için örgü yelek modelini istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bebek yelekleri için ip çeşitleri oldukça fazla. Bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Kesemize uygun ipleri tercih edebiliriz. İplerin fiyatları 2 – 3 senedir arttı. O yüzden kesemize uygun olanları seçebiliriz. Kruvaze bebek yeleği yapılışında tığla ördüğümüz harika bir örnek daha var. Eğer örmek isterseniz pamuklu ipten tığ işi bebek yeleği yapılışını inceleyebilir yazlık veya kışlık olarak örebilirsiniz. Kruvaze bebek yeleği örgü modelinde istediğiniz şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz. Şişle ördüğümüz örnekleri tığ işi örnekleri de ekleyebiliriz. Kenar kısımlarına kıvrılmaması için tığ işi ile kenar oyaları yapabiliriz. Hadi hazırsanız el örgü bebek yelek modeli yapılışına geçelim.

Kruvaze Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Şiş örgüyle tığ işi örgünün bir arada kullanıldığı güzel bir yelekle karşınızdayız. Ajurlu örgü modellerinde şişi kullanıyoruz. Süslemek için tığla örgü çiçekler yapıyoruz. Yeleğin kenarlarına tığla pıtırcıklar yapıyoruz. Ortaya muhteşem bir yelek çıkıyor. Takım olarak örgü etekler, örgü pantolonlar, örgü hırkalar yapabiliriz.

Kruvaze Bebek Yeleği Yapılışı

Alt kısmında karnabahar modeli kullanılan yelek için birazdan anlatıma geçeceğiz. Çok güzel görünüyor değil mi. 6 aylık bebek için uygun bir yelek. İlk olarak şişle yeleğimizi ördük. Sonrasında tığla küçük süslemeler yaptık. Eğer hazırsanız, iplerimiz hazırsa, yeni örnekler arıyorsanız aşağıda yapılışını paylaştığımız kruvaze bebek yeleği yapılışına geçelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler