Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden kimono bebek yeleği yapılışı hazırladık. Pamuklu iplerle örülen bir model. Siz elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Pamuklu ipten tığ işi bebek yeleği yapılışı çok şık duruyor bittiğinde. Bebek yelekleri çok şık duruyor. Yaz kış kullanabileceğiniz modellerden. Tığ işi örgülerle veya şiş örgü modelleri ile çok güzel yelekler, örgüler örebilirsiniz. Erkek bebek yeleği yapılışı anlatımlı modeller, kız bebekler için örgü yelekler, hırkalar, patikler örebilirsiniz. Tığ işi bebek yelek yapımı için birazdan detaylara geçeceğiz. Birçok örgü modeline, yeni örgü modellerine mimuu.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Şimdi herkesin kolayca örebileceği pamuklu ipten tığ işi bebek yeleği yapılışına geçelim.

Son Model Bebek Yelekleri Anlatımlı

2, 5 mm tığla pamuklu iple örülmüş çok şık bir bebek yeleği. Pamuklu ipten tığ işi bebek yeleği yapılışı zincir sayıları ayarlanarak her yaşa göre örülebilir. Hatta altına kumaş geçirilerek elbise modellerine çevrilebilir. Üstü örgü altı kumaş elbise modelleri çok şık duracak bu örnekle. Yeleğin göğüs ölçüleri 50 – 80 cm bebekler için uyumlu olacak.

Yeleğe arka ve önler bütün olarak başlanıyor. Daha sonra arka ve önler ayrılarak örülmeye devam ediyor. Aynı şekilde örüp farklı tığ işi örgü örnekleri kullanabilirsiniz. Yeleği bitirdikten sonra zincirlerle bağcıkları yapıyoruz. Bağcıkları kurdeleden de yapabilirsiniz.

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı 6

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı 5

Şema çok net olmayabilir ama belli oluyor. Su taşı örneğine benzer bir model ile örüyoruz. Beğendiğiniz tığ işi örnekler, V trabzanlarla yelekler örebilirsiniz. Maalesef modeli daha detaylı araştırdım. Fakat bulamadım. Yeleğimizin bittiğinde nasıl duracağına bakalım. Pamuklu ipten tığ işi bebek yeleği yapılışını tamamladık. Harika oldu.

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı 7

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı 3

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı 1

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı 2

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı 4

Pamuklu İpten Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1609

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler