Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı

Çok güzel yaz kış kullanılabilecek bir yelek tarifi hazırladık. Bebek yelek modelleri 2 yaştan 12 yaşa kadar ölçüleri mevcut. İstediğiniz ölçülerde örüp kullanabilirsiniz. Hatta kendi bedeninize göre zincir sayılarını ayarlayıp kendinize de örebilirsiniz. Kolay ve şık bir örnek. Bebek yeleklerinde şiş ile tığ ile örülmüş birçok örnek kullanıyoruz. Bugün tığ ile örülmüş bir yeleğin anlatımına değineceğiz. Tığ işi bebek yelek örnekleri açıklamalı olarak yaza uygun kışa uygun iplerle yeleği örebilirsiniz. Tığ ile örülen yakadan başlamalı el örgüsü bebek yelek modelleri paylaşmıştık. O modeli de örebilirsiniz. Daha fazla model anlatımı için önceki yazıları inceleyebilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğinizi düşündüğümüz tığ işi bebek yelek yapımına geçelim.

Tığ İşi Bebek Yelek Modelleri Kolay

Tığ işi bebek yelek yapımı şemalı ayrıntılı anlatımını hazırladık. A 2 – 4 yaş, b 6 yaş, c 8-10 yaş, d 12 yaş için cm ölçülerini temsil ediyor. Hangi ölçüler çocuklarınız için uygunsa o ölçüleri uygun cm ölçüleri ile örebilirsiniz. 2,5 mm tığ ile örülecek ipler kullanabilirsiniz.  Ayrıca düğmelere ihtiyacımız olacak.

Şemaya geçmeden önce 10 ve katları +1 zincir çekerek başlıyoruz. Hemen şemaya geçelim.

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı 4

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı 1

Şemada uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Siyah noktalar zincir, + lar ise sık iğne anlamına geliyor. Yeleği aşağıdaki ölçülere uygun şekilde öreceğiz.

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı 3

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı 2

Cm ölçülerine uygun zincir çekiyoruz. Daha sonra üzerine 3 tur trabzan yapıyoruz. Daha sonra üzerine modeli kurmaya başlıyoruz. Yeleği örüp parçaları birleştirdikten sonra ön kısımlardan 3 – 4 tur sık iğne yaparak düğme patlarını yapalım. Yeleğin parçalarını birleştirdiğimizde kollarda ortaya çıkıyor. İsterseniz kolları resimdeki gibi kıvırarak dikebilirsiniz. Tığ işi bebek yelek yapımı tamamladık. Aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/crochet-gratuit-le-gilet-au-point-deventails-2077819

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler