Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Elastik İlmekler Örgü Modeli Yapılışı

Değişik , en yeni örgü modelleri arayanlar için güzel bir model daha hazırladık. Yapılışı kolay bir model. Sizlere hem videosunu hazırladık hemde yazılı olarak anlatımını vereceğiz. Model biraz diyagonal örgü modeline benziyor. Yabancı örgü modeli videosu. Üst kısımda sizlere nasıl yapılacağını açıkladım. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modelleri anlatımlı olarak tercih edebilirsiniz. Kendinize öreceğiniz bir örgüde kullanabilirsiniz.

Elastik İlmekler Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Modele 2 + 1 olacak şekilde ilmek atarak başlıyoruz. Örmek istediğimiz uzunlukta şişimize ilmekleri atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak örelim.

2.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alım. Sıra sonuna kadar 1 ilmek ters, 1 ilmek düz olarak örelim.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alım. Sol şişteki 2. ilmeğin yani ters olan ilmeğin altından batarak şişe ip dolayıp çekelim. Şişe tekrar 1 kez ip dolayalım. Sol şişteki 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sonraki 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. Dolayarak aldığımız ilmeği tek olarak düz olarak örelim. Sonraki 2 ilmeği tekrar ikisini birlikte ters örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Modelin yapılışı bu kadar. İstediğiniz uzunluğa , ölçülere gelene kadar 3 ve 4. turu tekrar ederek örüyorsunuz. Şimdi videosunu görelim.

Elastik İlmekler Örgü Modeli Yapımı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler