Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Yelek Örnekleri Açıklamalı

Anlatımlı bebek yelekleri ile devam ediyoruz. Aynı örnekle bebek battaniyesi de örüyoruz. Tığ işi bebek yelek örnekleri açıklamalı örneği bebek hırka modellerinde, battaniye, bebek şapka modelleri, bebek atkı modelleri gibi örneklerde de kullanabilirsiniz.  Son model bebek yeleklerini tek renk veya renkli olarak da örebilirsiniz. Yine battaniyede kullandığınız zamanda aynısı şekilde renkli yapabilirsiniz. Yeni model yelek örnekleri oluşturabilirsiniz. Yeni tasarımlar yapabilirsiniz. Yakadan başlamalı el örgüsü bebek yelek modelleri tarifine geçelim ve tığ işi bebek yelek örnekleri açıklamalı modelin tam tarifini izleyelim.

Yakadan Başlama Bebek Yelekleri

Yakadan başlama güzel bir bebek yeleği örüyoruz. Bebe yünleri kullanarak örebilirsiniz. Bebek yeleği için alize happy baby kullanıyoruz. 2.5 mm tığ kullanıyoruz. Modeldeki ölçüler iç 2 tane ip kullanıyoruz. Modeldeki ölçüler 1 – 2 yaş için uygundur. Hadi başlayalım yapılışına.

Tığ İşi Bebek Yelek Örnekleri Açıklamalı 4

Tığ işi bebek yelek örnekleri açıklamalı modele yakadan 70 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin üstüne trabzanlar yapıyoruz  ve artırmalar yapıyoruz. 4 trabzan 5. trabzana çift trabzan yaparak artırma işlemi yapıyoruz. Bir üst sırada 6. trabzana çift trabzan yapıyoruz. Bir üst sırada 7. trabzana çift batıyoruz . Bir üst sırada 8. trabzana çift trabzan yapıyoruz. Aralardaki trabtanlar tek olarak batılarak örülüyor. Bu şekilde artırma işlemini tamamlıyoruz. Roba kısmı bitiyor.  Sonra modeli kurmaya başlıyoruz. 2 zincir, 1 trabzan, 2 zincir yaparak V trabzanlar oluşturuyoruz. Turu bu şekilde tamamlıyoruz. Diğer turda 3 trabzan 2 zincirle modeli kuruyoruz 11 sıra modeli örüyoruz. Sonra yarım sık iğne yaparak tığlama işlemi yapıyoruz.

Tığ İşi Bebek Yelek Örnekleri Açıklamalı 3

Tığ İşi Bebek Yelek Örnekleri Açıklamalı 2

Tığ İşi Bebek Yelek Örnekleri Açıklamalı 5

Tığ İşi Bebek Yelek Örnekleri Açıklamalı

Anlatımla örnek biraz karışık gelmiş olabilir. Ama kolay bir model. Şimdi nasıl örüldüğünü videolu olarak görelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler