Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı

Yaza hazırlık kızlarımız için çok şık tığ işi örgü bluz yapımı hazırladık. İstediğiniz yaş grubu için örebilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek. Kızlarımız için saç örgülü yelek yapılışı ve yine yaza uygun bir model olan tığ işi kazak yapılışını deneyebilirsiniz. Şiş örgü modellerine ve tığ işi örgü modellerine iki güzel örnek.

Kız Çocuk Örgü Bluz Nasıl Yapılır?

Modelde pamuklu iplik kullanılmıştır. Ve 3 mm tığ tercih edilmiş. Zincir sayısını örmek istediğiniz yaş aralığının bedenine göre çekerek yapabilirsiniz. Modeli sizlere şemalı olarak vereceğiz. Örgüye yeni başlayanlar için şemada kullanılan terimlerin anlamlarını da altında vereceğiz. Bluzu ön ve arka kısmını ördükten ve birleştirdikten sonra yaka, kollar ve etek ucu için olan şemayı uygulayarak örüyoruz. Püskül veya fıstıklar yapıyoruz. Ponpon kenar yapılışını daha önce sizlerle paylaşmıştık. İsterseniz kollar ve etek ucu için bu kenar oyası yapımını kullanabilirsiniz.

Önce sizlere modelde kullanacağınız şemaları verelim.

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı 4

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı 5Şemada halkalar zinciri temsil ediyor. Artılar ise sık iğneyi. Uzun çizgiler trabzanı, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayarak trabzan yapmanız gerektiğini gösteriyor. Ön ve arka parçayı örüyoruz. Kol boşluğu koyarak iki parçayı birbirine birleştiriyoruz. Daha sonra yaka kısmı için , kol ve etek ucu için olan şemaları örüyoruz. Ve bluz bittiğinde aşağıdaki gibi görünüyor. Rengi de muhteşem.

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı- Kaynakta video var ama nasıl eklenir bilmem

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı 3

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı 1

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı 2

Tığ İşi Kız Çocuk Yazlık Bluz Yapılışı

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/15230.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler