Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kazak Yapılışı

Anne kız kombin yapmaya  ne dersiniz. Güzel şık bir örgü bluz modeli ile. Her rengi ayrı güzel. Sevdiğiniz renklerde yaptığınızda bir ayrı güzel. Yaz bitmeden hemen örüp giymeli. Tabi kışında giyebilirsiniz. Tığ ile örgü modellerini sevenler hemen örüp bitireceklerdir. Şiş örgü modellerinden vazgeçemeyenler yaprak desenli bluz yapılışını örüp giyebilirler. Tığ işi kazak yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. zincir sayısını ayarlayarak her bedene göre örebilirsiniz.

Tığ İşi Kazak Nasıl Yapılır?

Modelin sizlere yapılış şemasını vermek istiyorum. Kolayca anlayıp yapabilirsiniz. Takıldınız herhangi bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Tığ işi kazak yapılışına bedeninize göre zincir çekerek başlıyorsunuz. Sonra üzerine modeli kurmaya başlıyoruz. Kol kısımlarına geldiğinizde sizlerle paylaştığımız fotoğraftaki gibi artırma yapıyorsunuz. Şemada yuvarlak halka zinciri , çarpı işareti sık iğneyi, üzerinde tek çizgi olan çubuk trabzanı 2 çizgi olan çubuk ise tığa iki kere ip dolayarak yapılan trabzanı kastediyor. Şimdi şemayı görelim.

Tığ İşi Kazak Yapılışı

Tığ İşi Kazak Yapılışı 1

Yakadan başlayarak örüyorsunuz. Kol kısmına gelip beden kısmına geldiğinizde fotoğraftaki gibi kesiyorsunuz.  Bildiğiniz daha iyi bir yöntem varsa onu kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Kazak Yapılışı 3

En son kaza bittiğinde alt etek kısımlarına püskül takıyoruz. Sade olarak da bırakabilirsiniz. Veya farklı süslemeler kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Kazak Yapılışı 4

Ve bitti. Nasıl sizce. Çok şık değil mi?

Tığ İşi Kazak Yapılışı 10

Tığ İşi Kazak Yapılışı 7

Tığ İşi Kazak Yapılışı 6

Tığ İşi Kazak Yapılışı 2

Tığ İşi Kazak Yapılışı 5

Tığ İşi Kazak Yapılışı 8

Tığ İşi Kazak Yapılışı 9

Kaynak : http://www.byclaire.eu/gehaakt-truitje/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler