Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Açıklamalı Tığ Yelek İşi Modelleri

Yelek modellerinden çok güzel bir örnek. Uzun yelek modelleri olarak da ayarlayabilirsiniz. Açıklamalı tığ yelek işi modelleri için pamuklu ipler kullanıyoruz. Kolay bir model ve çok şık. Yelek modelleri olarak hazırladığımız örneği etol şal modellerinde örgü hırka modellerinde, elbise modellerinde kullanabilirsiniz. Bütün olarak örüyoruz. Omuz kısımlarında küçük dikişlerle yeleği birleştiriyoruz. Ön kısımda isterseniz düğme dikerek kullanabilirsiniz. Fermuar dikebilirsiniz. Daha önce askılı yelek yapılışı paylaşmıştık. Minik düğmelerle, motiflerle örülmüş çok güzel bir yelek. Şiş ile ördüğümüz çok güzel bir yelek tarifi var. Şerit saç örgü yelek yapılışı yeni ve çok güzel bir model. Genç kızların çok seveceği bir örnek. Tığ işi ajurlu yelek modelleri için hem şema hem de videolu olarak hazırladık. Açıklamalı tığ yelek işi modelleri detaylarına geçelim.

Anlatımlı Tığ İşi Yelek Modelleri

Kullanacağımız iplere göre ördüğümüz yeleği yazlık ve kışlık olarak kullanabilirsiniz. Yazın pamuklu, merserize kış için yünlü ipler kullanabilirsiniz. Kullanacağınız her ip için tığınızı ayarlayabilirsiniz. Ölçüleriniz de ona göre değişecektir. İpinizi belirledikten sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi ölçü alarak işe başlayalım.

Açıklamalı Tığ Yelek İşi Modelleri 1

Videodaki model küçük beden için hazırlanmış. Şemalar ise M, L beden için hazırlanmış. 215 gr pamuklu iplik kullanılmış. 4,25 mm tığ kullanılmış. Ayrıcı makas ve iğne gerekli. Ayrımları belirlemek için işaretleyici kullanabilirsiniz. Videodaki yeleğin ölçüleri yükseklik 55 cm, genişlik 43 cm. Bu ölçüler sizin için uyumlu ise videodaki tarifi örebilirsiniz.

Yelek için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Açıklamalı Tığ Yelek İşi Modelleri 3

Açıklamalı Tığ Yelek İşi Modelleri 4

M beden için 160 zincir çekerek başlıyoruz. L beden için 182 zincir çekiyoruz.

Açıklamalı Tığ Yelek İşi Modelleri 2

Yelek bittiğinde aşağıdaki gibi görünüyor. Daha sonra açıklamalı tığ yelek işi modelleri videosunu izleyelim.

Açıklamalı Tığ Yelek İşi Modelleri

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-chaleco-crochet-facil/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler