Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı

Örmesi oldukça basit bir örgü yelek modelleri tarifi hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda çok basit bir şekilde yeleği örebilirsiniz. Kesme yok, kol ekleme yok, artırma yok, yaka yok. Direk şeritler halinde örüyoruz. Şiş örgü ile harika bir yelek örüyoruz. Şerit saç örgü yelek yapılışı için düz örgü, ters örgü bilmeniz yeterli. Sizlere şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü ters örgü nasıl yapılır videolu olarak vereceğiz. Daha sonra yine şerit saç örgü yelek yapılışında birleştirmeleri nasıl yapacağız ayrıntıları ile yine videolu olarak göreceğiz. Çok güzel bir yelek. Büyük küçük herkese örebilirsiniz. Küçük kızlarınıza, genç kızlarınıza örebilirsiniz. Her şeridi farklı renkte, önü farklı, arkası farklı renkte örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için küçük kızlarınıza örebilirsiniz. Değişik örgü modellerini seviyorsanız bu model harika. Şiş ile gelin yelek modelleri olarak da örebilirsiniz. Sizlerle daha önce kavisli yelek yapılışını paylaşmıştık. Çok sevilen çok tutulan bir model oldu. Birazdan paylaşacağımız şerit saç örgü yelek yapılışı da aynı şekilde çok tutulan bir model olacak.

Şerit Saç Örgü Yelek Nasıl Örülür?

Şeritler örüyoruz. Daha sonra bu şeritleri saç örgü haline getiriyoruz. Daha sonra bu saç örgüleri birleştiriyoruz ve şerit saç örgü yelek yapılışını oluşturuyoruz. Her renkle örüldüğünde harika duran bir model. Birçok çeşitte iple örebilirsiniz. Mesela gri salaş yelek % 20 akrilik, % 30 yün, % 50 tiftik bir iple örülmüş. 40 – 42 beden için uyumlu. Diğer bir iplik ise % 70 merinos yünü % 30 akrilik bir iplikle örülmüş. 20 – 22 adet ip kullanılmış. 4, 5 mm şiş kullanılarak örülmüş. Uzun bir yelek. Şerit saç örgü yelek yapılışını istediğiniz boyda örebilirsiniz. Kol ekleyerek el örgü hırka modellerinde de kullanabilirsiniz.

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı

Model 2 düz 2 ters lastikten oluşuyor. Her bir  şerit için 22 ilmek atıyoruz ve 98 cm uzunluğunda örüyoruz. Şeritler 2 düz 2 ters lastikten oluşuyor. Aynı şekilde 2 şerit daha örüyoruz. Bu şeritleri saç örgüsü yapıyoruz. Uç kısımlarını dikerek birleştiriyoruz. Önler için 6 şerit örüyoruz. 2 tane saç örgümüz oluyor. Yani toplam önler 12 şerit, 2 saç örgü yapıyor. Arka için yine aynı şeritlerden örüyoruz. Toplamda 9 şerit örüyoruz. Şeritleri birleştirdiğimizde 3 saç örgü yapıyor. Bedenlere göre saç örgü şeridi eklemesi yapabilirsiniz.

Şimdi ördüğümüz tüm şeritleri tığ ile birbirine ekleyelim. Yanları yırtmaçlı yeleğin yapılışı bu kadar. Şimdi şişe ilmek nasıl atarız ve düz örgü ters örgü nasıl yaparız onu görelim.

Sırada yelek bittiğinde nasıl görünür onu inceleyelim.

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 2

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 5

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 1

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 4

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 8

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 7

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 6

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 10

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 9

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 3

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 11

Şerit Saç Örgü Yelek Yapılışı 12

Şimdi şeritleri nasıl saç örgü yaparız, nasıl birbirine ekleriz onu görelim.

Kaynak : https://vsesviazano.blogspot.com/2017/05/c.html

https://www.passionforum.ru/posts/77734-roskoshnyi-kardigan-iz-perepletennyh-kos.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler