Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Yelek Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinin temel tekniklerinden olan trabzanlarla şahane bir yelek örüyoruz. Kenarını püsküllerle süslediğimiz yeleği büyük, küçük herkes çok sevecek. Yeni başlayanlar için kolay yelek yapılışı usta örgü severlerin de çok hoşuna gidecek. Kendilerine, küçük kızlarına, genç kızlarına hemen tığ işi yelek modellerini örmeye başlayacaklar. Örgü yelek modellerinde birçok ip kullanabilirsiniz. Elinizde olan iplerle renkli, çizgili örgüler örebilirsiniz. Hatta bu modelde düz renkle yeleği örüp iç kısmından ip geçirerek ekose örgü modellerine çevirebilirsiniz. Dokuma tarzı bir yelek örmüş olursunuz. Adım adım kolay tığ yelek yapılışı bu şekilde yaptığımızda biraz zorlaştırmış oluruz. Ama bu haliyle de çok güzel. Üzerinde hiç değişiklik yapmaya gerek yok. Farklı, yeni çıkan yelek modellerinden örmek isterseniz yazlık kolay yelek modelini incelemenizi öneririm. Çok hoş modern bir yelek. Tığ işi yelek modeli için hemen iplerimizi hazırlayalım ve aşağıda bulunan videodan yapılışını öğrenelim.

Tığla Kolay Yelek Nasıl Örülür?

Yeleğin yapılışında 4 mm kalındığında bir iplik ve 6,5 mm tığ kullanıyoruz. Bu şekilde ip ve tığ kullandığınızda S beden için 100 zincir, M beden için 112 zincir, L beden için 124 zincir, XL beden için 136 zincir çekerek başlayacağız. Farklı tığ ve farklı ip kalınlıklarında ölçüler değişecektir. Zincir sayımızı ayarladıktan sonra yeleği videoda anlatıldığı gibi örmeye başlayabiliriz.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Yelek Yapılışı

Yelek çok hoş duruyor. Örülmeye değer. Kalın ip ve kalın tığ olduğu içinde çabucak bitecektir. O halde hemen yeni başlayanlar için kolay yelek yapılışını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler