Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Modelleri Yapılışı

Çizgili çok hoş bir yelek. Tığ işi ile yaptığımız bir örnek. Yelek modellerinden batik iplerle ördüğümüz kolay ve çok şık duran bir örnek. Değişik örnekler arıyor ve yeni modeller arıyorsanız sizlere harika bir örnek. Tekli traban, trabzan ve zincirle yaptığımız bir örnek. Örgüden yelek modelleri için elinizde olan ipleriniz varsa onları da kullanabilirsiniz. Tek renk iplerle de çok güzel duracak bir örnek. Ama batik iplerle daha şık duracaktır. Dantel yelek örnekleri çok şık duruyor. Her yaş için özellikle genç kızlar için harika oluyor. Yelek modelleri yapılışını da her yaş için zincir sayılarını, ölçülerini ayarlayarak örebilirsiniz.

Kolay Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Yelek modelleri yapılışı 38 – 40 beden için uygun. Şemada verilen cm ölçüleri bu bedenler için uygundur. İplik olarak ise % 75 yünlü, % 25 poliamid bir iplik kullanılmış. İpliğin içinde kırmızı, kahve ve sarı tonlarında geçişler var. Ve 5 mm tığ kullanılmış. Zincir sayısını 4 ve katları +2 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Tüm beden dümdüz olarak örülüyor. Kol boşluğu bırakılarak kesme işlemi yapılmadan örülüyor.

Yelek Modelleri Yapılışı 2

Şemamız bu şekilde. Şimdi örneğimizin şemasını görelim.

Yelek Modelleri Yapılışı 1

Şemada nokta zincir, kısa çizgi tekli trabzan, uzun çizgi ise trabzan anlamına geliyor. Yelek 9 ayrı battan oluşuyor. Bantların ölçüleri şemada mevcut. dilerseniz dümdüz olarak da örebilirsiniz. Uzun zincir çekip üzerine örneği kullanabilirsiniz. Orjinal model 9 şeritten oluşuyor. 1 bant için 22 zincir çekiyoruz. 91,5 cm örneği kurarak örüyoruz. Diğer 8 şerit de aynı şekilde örülüyor. Şeritleri birleştirirken şemada görüldüğü gibi kol boşluklarını bırakmayı unutmayalım. Şema yeleğin yarım şemasıdır. Tam şema için 9 şerit örülmesi gerekiyor.

Çok güzel değilmi yelek. 9 şerit birleştir ve bir yelek olsun.

Yelek Modelleri Yapılışı

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/zhilet-iz-polos-2540/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler