Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İrlanda İşi Yelek Yapılışı

Örgü modellerinden, yelek modellerinden harika bir örnek hazırladık. Sizlere örgülerinizde fikir verecek harika bir çalışma. İrlanda işi yelek yapılışı. Dantel modellerinden motifler örüyoruz. Daha sonra ördüğümüz bu motifleri zincirlerle birbirine ekliyoruz. Elbise, yelek, etek, şal gibi örgüler örüyoruz. Dantel motiflerinden beğendiklerinizi öreceğiniz örgüye göre örüp daha sonra zincirlerle birleştirebilirsiniz. Aşağıda hangi adımları takip edeceğinize dair bilgiler bulacaksınız. Güpür dantel örgü bluz yapımı biraz daha kolay motif olarak ördüğümüz İrlanda işine benzeyen şık bir bluz. Dilerseniz tığ işi ile ördüğümüz İrlanda işi yelek yapılışına geçelim.

İrlanda İşi Yelek Nasıl Örülür?

Yapraklardan, çiçeklerden, kordon örgü modellerinden ve zincir kafeslerden oluşan harika bir yelek. İrlanda işi yelek yapılışı sizlere örgülerinizde ilham verecek. Bayan tığ işi yelek modelleri hazır gibi duruyor ama tamamen el örgüsü. Sizde kendiniz için, kızlarınız için böyle yelekler örebilirsiniz. Anglez dantel yapılışı gibi. Modelde kullandığımız çiçeklerin, yaprakların yapılışı maalesef yok. Ama beğendiğiniz yaprak ve dantel çiçek, dantel motifleri kullanabilirsiniz. Motifleri tamamladığında zincirlerle birbirine ekleyebilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki teknikler gibi adımlar gibi.

İrlanda İşi Yelek Yapılışı

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 6

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 8

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 7

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 9

Arka parçayı tamamladık. Aynı şekilde ön parçayı da tamamlayalım.

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 1

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 2

İnce iş. Emek isteyen bir iş. Yaparken sabır gerektiren bir iş. Ama sonunda, bittiğinde harika duran bir iş. Yeleğimiz bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Ve üzerimizde duruşuna. Çok güzel olduğunu göreceksiniz.

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 5

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 4

İrlanda İşi Yelek Yapılışı 3

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler