Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

4 Parça Yeleği Nasıl Örülür?

Tığ işiyle yine güzel bir yelek tarifi hazırladık. 4 parça yeleği nasıl örülür. Kolayca beğendiğiniz tüm tığ işi örneklerle yapacağınız bir model. Bugün kafes tekniği ile örüyoruz. Örgü yelek modellerinde daha önce ekose örgü modelleri paylaşımlarımız olmuştu. Kafesler örüp içinden ip geçirmiştik. Bu yelekte de aynı tekniği kullanabilirsiniz. Ekose desenli yeni kolay yeleğimiz olmuş olacak. Bolero yelek yapımı anlatımlı model paylaşmıştık. Çok kolay bir örnekle çok şık bolero hazırlamıştık. Birazdan paylaşacağımız tığ işi yelek modelini daha kısa örerek bolero olarak da kullanabilirsiniz. Böylece yeni bir model tasarlamış oluruz. Tığ işi yelek örnekleri açıklamalı çok güzel modellerimiz var. Motiflerle ördüğümüz, şiş örgü örnekleri ile tığ işi örnekleri birleştirdiğimiz yeleklerimiz var. Kumaşlarla örgüyü birleştirdiğimiz yeleklerimiz var. Hepsini severek örmüştük. Birazdan paylaşacağımız yeni model yeleği de severek öreceğiz. Hatta kolay bir model olduğu için örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler.

Bayanlar için Kolay Yelek Modeli Yapılışı

Bayanlar için dedik ama genç kızlar için daha küçük çocuklar içinde severek örülecek yeleklerden. Yelek o kadar güzel ve kolay ki dantel modelleri ile fistolarla süsleyerek kullanabiliriz. Yani yeleğimizin yaka kısmına, etek uçlarına dantel şeritler dikebiliriz. 4 parça örüyoruz. parçaları birleştirerek yeleği tamamlıyoruz. Ön ( front ) panelden 2 tane, arka ( back) panelden 2 tane örüyoruz. Şemada tüm bedenlerin ölçüleri inç olarak verilmiş. Cm çevirerek örebilirsiniz.

4 Parça Yeleği Nasıl Örülür?

Şema yukarıdaki gibi. Ön parça ile arka parçayı omuz kısımlarından birleştiriyoruz. Daha sonra yan kısımları kol boşluğu bırakarak dikiyoruz. En son tüm çevreye önden yaka kısmını örüyoruz. % 100 pamuklu iplik ve 6,5 mm tığ ile yeleği örüyoruz. 4 parça yeleği nasıl örülür kısaca bahsettik. Şimdi bittiğinde nasıl duracak ona bakalım.

2 Parça Yeleği Nasıl Örülür? 4

2 Parça Yeleği Nasıl Örülür?

2 Parça Yeleği Nasıl Örülür? 2

2 Parça Yeleği Nasıl Örülür? 1

2 Parça Yeleği Nasıl Örülür? 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-resort-wear-crochet-cardi/RHC0129-015289M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler