Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Yelek Örnekleri Açıklamalı

Kolay yelek modelleri var sırada. İsterseniz kol ekleyerek el örgü hırka modellerine de çevirebilirsiniz. Tığ işi yelek örnekleri açıklamalı örneğin boyunu uzatabilir veya kısaltabilirsiniz. Yelek modelleri tığla ördüğümüz çok kolay bir örnek. Koltuk kesme yok, yaka yapmak yok. Örgüye yeni başlayan eline ilk defa tığ alanlarda yeleği çok rahat bir şekilde örebilirler. Örnek olarak beğendiğiniz tığ işi örnekleri kullanabilirsiniz. Kolay tığ yelek örnekleri, merserize örgü modelleri, dantel örgü süveter yapılışı gibi birçok model tarifi var. Yuvarlak bir motife eklemeler yaparak yelek modellerine, hırka modellerine çevirebiliriz. Farklı bir örgüde, modelde kullandığınız örneği yeleklerde de kullanabilirsiniz. Paspasda gördüğünüz bir modeli yeleğe uyarlayabilirsiniz. Şalda gördüğünüz bir örneği yeleğe, hırkaya, battaniyye, life, paspasa çevirebilirsiniz. Tığ işi yelek örnekleri açıklamalı modeli de hırkaya, çocuk yeleklerine çevirebilirsiniz.

Tığda Yelek Örnekleri

Oldukça kolay bir yelek. Kol altını istediğiniz gibi dikebilirsiniz. Modelde geniş bırakılmış. 6. 5 mm tığ ile pamuklu, merserize iplerle öreceğiniz bir yelek. Yelek için aşağıdaki ölçüleri kullanabilirsiniz. İnç olarak verilmiş ölçüler. Cmye çevirerek kullanabilirsiniz. Kaynak kısmında çocuk bedeninden yetişkin bedenine kadar hangi zincir sayıları ile öreceğimiz belirtilmiş. Detaylara kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Yelek Örnekleri Açıklamalı 5

Yetişkin boyutları için arka kısma 85 zincir ile başlanmış. Yan paneller de 2 adet örülmüş ve yine 85 zincir ile başlanmış. Bu ölçüler S beden için diğer bedenlerin ölçülerinin detaylarını kaynaktan ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Yelek Örnekleri Açıklamalı 2

Model sadece trabzan ve zincirlerle, kafeslerle yapılıyor. İstediğiniz tığ işi örneğini kullanabilirsiniz. Montajı ise omuz kısımlarını, koltuk kısımlarını dikerek yapıyoruz. İsterseniz ön kısımlara lastik de koyabilirsiniz. Yeleğin yapılışı bu kadar. Keyifle giyebilirsiniz.

Tığ İşi Yelek Örnekleri Açıklamalı 1

Tığ İşi Yelek Örnekleri Açıklamalı 4

Tığ İşi Yelek Örnekleri Açıklamalı 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler