Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Tığ İşi Kolay Yelek Modeli

Anlatımlı yelek modellerine devam ediyoruz. Yine kolay ve oldukça şık bir tığ işi yelek modeli paylaşmak istiyorum sizlere. Daha öncede sizlere farklı yelek modellerini anlatmıştık. Ortadan başlayıp büyüyerek devam eden tığ işi örgü kolay örgü yelek modeli yapılışı bunlardan biriydi. Yine videolu olarak anlattığımız tığ işi örgü yelek modeli yapılışı da sizler tarafından çok beğenildi. Bu modelden de yine istediğiniz her şeyi örebilirsiniz. Bere, atkı modeli de güzel olur. Yaza hazırlık olarak bebek battaniyesi de yapabilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Yelek Nasıl Yapılır ?

8 in katları + 6 olacak şekilde zincir çekiyoruz. Aynı renkli iplikle devam ederek 5. zincir üzerine aralarda 1 zincir çekerek 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip sık iğne ile 4. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. 1 zincir çekip 4. zincir üzerine aralarda 1 zincir çekerek 5 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 2

2.turda renk değiştirip sıra başından ipimizi sabitliyoruz. 2.trabzan üzerine gelip 3 zincir çekiyoruz. Hemen yanındaki yuvaya son ilmekleri birlikte örecek şekilde 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip ilk yuvanın içine son ilmekleri birlikte örecek şekilde 3 trabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekip 2. yuva üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip son yuva üzerine aynı şekilde 3 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 3

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 4

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 5

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 6

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 7

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 8

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 9

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 10

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli 1

Bu aşamadan sonra turları tekrar ederek örmeye devam ediyoruz. Aşağıda modelin şemasını göreceksiniz. Yapım aşamasından takip ederek örmeye devam edebilirsiniz.

İki Renkli Tığ İşi Yelek Modeli

Kaynak : http://mypicot.com/1012.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “İki Renkli Tığ İşi Kolay Yelek Modeli”
  1. halide coşkun dedi ki:

    çokgüzel

  2. inci aksoy dedi ki:

    çok beğendim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler